Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Епизод №5: и резервите на Лудогорец "шамарят" Стойчовия ЦСКА (видео+галерия)

Кошмарната серия на ЦСКА срещу Лудогорец продължава. Днес червените загубиха с 0:2 гостуването си на родния шампион, с което инкасираха пето поредно поражение от този съперник. Нещо повече - в тези срещи под ръководството на треньора Стойчо Младенов ЦСКА не успя да реализира нито едно попадение, което е доста странно предвид претенциите, историята и мащабните селекции, които се правят на "Армията" всеки полусезон.

Иначе в герой за разградчани в днешния мач се превърна Върджил Мисиджан, вкарал първото попадение и асистирал за второто на Юнес Хамза.

Загубата за ЦСКА е още по-болезнена предвид това, че Лудогорец стартира без седем основни футболисти.

Извън групата за този двубой останаха Марселиньо, Жуниор Кайсара и Роман Безяк, а на пейката започнаха Светослав Дяков, Владо Стоянов, Христо Златински, Козмин Моци и Михаил Александров.

От своя страна Младенов предпочете да заложи на футболисти, които влизат здраво в единоборствата за сметка на креативни играчи като Тони Силва и Антон Карачанаков.

В първите минути двата отбора заложиха на много борба и повече тичане, отколкото на някакво спортно-техническо майсторство. Първата реална голова опасност бе създадена в 11-та минута, когато Александър Тунчев засече с глава центриране от корнер, но Чворович изби в нов ъглов удар. След неговото изпълнение отново червеният бранител стреля, но в аут.

Лудогорец отговори с опасно центриране на Дани Абало в 16-та минута, но сантиметри не достигнаха на Юнес Хамза да засече топката в празната врата.

Само 120 секунди по-късно Ешпиньо центрира остро от фаул, последва сериозно разбъркване, но в крайна сметка Дивиш изчисти топката с крак.

Лудогорец - ЦСКА 1:0

В 21-та минута Вандерсон осъществи скоростна контраатака, но вместо да подаде към излизащия сам срещу вратаря Шоко, се засуети, и пропиля изключително опасното положение.

Постепенно натискът на домакините се усили и той даде резултат след половин час игра. Шоко разигра няколко двойни подавания с Абало и Хамза, след което центрира отлично по земя към Мисиджан, който успя да изпревари Апостол Попов и да вкара с изстрел от 5-6 метра.

Червените опитаха да реагират бързо и добър шут на Галчев по земя беше спасен от Чворович. Секунди по-късно Абало стреля опасно, но Дивиш изби в корнер. След неговото изпълнение Буш за малко не си отбеляза автогол, като той бе предотвратен от намиращия се малко пред голлинията Маркиньос.

Минута след началото на втората част Лудогорец за малко не вкара втори гол. Ешпиньо центрира от фаул, Абало стреля с глава, но Дивиш спаси. Последва шут на Вандерсон, а в 51-та минута нищо не бе в състояние да спаси ЦСКА. Ешпиньо подаде към Мисиджан, който центрира отлично и Хамза с глава покачи на 2:0.

Минута по-късно Абало излезе очи в очи с Дивиш, но стреля над вратата.

Последваха по няколко смени и в двата отбора, което не се отрази добре на играта на домакините. Те отстъпиха инициативата и като по чудо не получиха попадение в своята врата.

В 67-та минута червените можеха да се върнат в двубоя. Чворович подаде към Минев, Силва атакува бранителя на зелените в гръб и му отне топката, след което подаде към непокрития Буш, но вратарят на Лудогорец спаси неговия шут.

При добавката пък Жуан Фелипе стреля над вратата.

В 72-та минута пред червените се откри нова добра възможност за гол. След центриране от корнер Тунчев стреля с глава в гредата, а добавката на Жоаким бе блокирана. Броени секунди по-късно отново Тунчев пропусна да реализира, останал непокрит на 4-5 метра пред голлинията.

В 80-та минута Кишада шутира, но стражът на армейците изби в корнер.

До края на двубоя Лудогорец успя да успокои темпото и не допусна повече инфарктни ситуации пред своята врата, но играта на отбора след втория гол би трябвало сериозно да тревожи наставника Георги Дерменджиев няколко дни преди изключително важния първи мач на орлите в ШЛ срещу румънския Стяуа.