Младежите на България започнаха с победа на Балканиадата

Националният отбор по волейбол на България за младежи започна с победа участието си на Балканиадата, която се провежда в македонския град Виница. Волейболистите ни, които са водени от Николай Желязков надиграха чисто Босна и Херцеговина с 3:0 (25:18, 25:17, 25:16), в първия ден на турнира. Нашите доминираха в мача, като нямаха особени проблеми за постигане на крайния успех.

В Балканиадата участват седем отбора, като те са разделени в две групи. В група А са три отбора, като България е с Босна и Херцеговина и домакините от Македония. В другата група В са Сърбия, Турция, Румъния и Гърция. Надпреварата е част от подготовката на националите ни за Европейското първенство 2014.

Така след първата победа тимът на България оглави група А.

В другата група Турция надигра Румъния с 3:0, а Сърбия постигна същия успех над Гърция. Така двата отбора има еднакъв актив от 3 точки и без загубен гейм, но сръбските волейболисти са първи с по-добър точков коефицент.