Момчил Цветанов напусна Литекс

Момчил Цветанов вече не е част от отбора на Литекс. От началото на сезона офанзивният футболист рядко получаваше шанс за изява и избра да продължи кариерата си на друго място. Раздялата е по взаимно съгласие.

24-годишният Цветанов, който е юноша на Литекс, не влизаше в плановете на Красимир Балъков и предпочете да напусне след девет години в клуба. От началото на сезона той записа само 9 игрови минути в "А" група като резерва при загубата от ЦСКА с 0:1 на 20 юли. Преди това той участва и в три мача от квалификациите на Лига Европа, но беше титуляр само при гостуването на молдовския Верис.

В последните дни от Ловеч си тръгнаха още вратарят Илко Пиргов и защитникът Пламен Николов.