Дубълът на Литекс разби Берое

Литекс записа убедителна победа като гост над Берое с 4:1 в първенството на Младежката група до 21г. Оранжевите таланти, водени от наставника Евгени Колев, не пожалиха домакините и изтърваха още по-изразителен успех. Момчил Цветанов откри с отлично изпълнение от пряк свободен удар в 28-ата минута, а до почивката “заралии” изравниха чрез Емин Ахмед.

И през втората част ловчанлии продължиха да доминират, показвайки и по-точен мерник пред противниковата врата. Халфът Реян Даскалов покачи от фаул, а в 80-ата минута друг юношески национал -  Пламен Гълъбов, вкара за 1:3 с глава след центриране от корнер. Влезлият като резерва Александър Георгиев с диагонален удар отляво оформи крайния резултат.

Литекс е на трето място във временното класиране с 6 точки от два мача, но оранжевите имат една отложена среща.

Берое U21 – Литекс U21 1:4
голмайстори: 0:1 Момчил Цветанов 28′, 1:1 Емин Ахмед 34′, 1:2 Реян Даскалов 66′, 1:3 Пламен Гълъбов 80′, 1:4 Александър Георгиев 85′

Берое U21: 1. Михаил Михайлов, 5. Пламен Тенев, 3. Михаел Ковачевич (67′ – 7. Борислав Желязков), 2. Илия Мунин, 15. Георги Динков, 4. Пейчо Енчев, 11. Даниел Стефанов (59′ – 8. Николай Георгиев), 16. Кирил Личев (74), 13. Емин Ахмед, 10. Венцислав Иванов, 14. Никола Грозданов (74′ – 9. Александър Манолов); неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 18. Жюлиен Бенков, 6. Ивайло Ангелов, 17. Диян Динев; старши треньор: Иван Гаджев

Литекс U21: 1. Марин Орлинов, 2. Ивелин Аладжов, 17. Ангел Здравчев (64′ – 11. Емил Петров), 4. Иван Горанов, 5. Емил Грозев, 6. Пламен Гълъбов, 7. Момчил Цветанов (87′ – 14. Симеон Неделчев), 8. Реян Даскалов, 9. Георги Минчов, 10. Румен Руменов (64′ – 18. Александър Георгиев), 16. Чавдар Ивайлов; неизползвани резерви: 25. Иван Аврамов, 3. Силвестър Йочев, 13. Галин Минков, 15. Мартин Митов; старши треньор: Евгени Колев

жълти картони: [Берое]; Ангел Здравчев (63′ – груб фаул), Реян Даскалов (75′ – груб фаул) [Литекс]
главен съдия: Валентин Станчев (Сливен)
асистент съдии: Валентин Добрев (Сливен), Антоан Георгиев (Сливен)
стадион: "Локомотив“, Стара Загора

снимка: beroe.bg