Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Нелепа контузия отложи дебюта на уругвайски национал за Коринтианс

Уругвайският национал Николас Лодейро отложи дебюта си за Коринтианс заради нелепа контузия. Полузащитникът контузил крака си, след като върху него паднала порцеланова сапунерка и го наранила сериозно. Инцидентът станал ден преди мача на Коринтианс и Коритиба, който завърши 0:0, докато Лодейро си вземал душ в банята.

Коринтианс е на 4-о място с 24 точки след 13 изиграни кръга, на 5 от лидера Крузейро, който в неделя направи равенство 1:1 като гост на Ботафого (Рио де Жанейро). Нападателят Фред, който учуди всички с присъствието си в националния отбор на Бразилия на Световните финали, изигра първата си среща след завръщането във Флуминензе. Той се появи през второто полувреме при победата над Гояш с 2:0 на Маракана, като головете паднаха в първите 20 минути.

Странни сцени се разиграха на мача между Атлетико Минейро и Атлетико Паранаензе, който завърши 3:1. Срещата вървеше спокойно към 1:1, когато 15 минути преди края Лео Перейра и Дейвид си вкараха нелепи автоголове и осигуриха успеха на домакините. Въпреки успеха, феновете на Минейро започнаха да крещят към своя треньор Левир Кулпи, че е магаре.