Непробиваеми вратари попречиха на Локо (Москва) и Краснодар да си вкарат гол

Локомотив (Москва) и Краснодар направиха нулево равенство в последния мач от неделната програма на руската Премиер лига. Основна заслуга за резултата имат двамата вратари Гилерме и Андрей Дикан, които с поредица от спасявания запазиха двете нули на таблото. Малко по-активни бяха домакините, но Даме Н'Дойе и Майкон Маркес не успяха да се възползват от открилите се пред тях възможности.

"Желеничарите" бяха без избягалите през седмицата Мбарк Бусуфа и Ласана Диара. Дебют за състава на Леонид Кучук направиха новите попълнения Неманя Пейчинович и Мануел Фернандеш. За Краснодар отново титуляр беше бившият халф на Левски Жоазиньо. В действията на бразилеца и съотборниците му обаче си личеше умората след гостуването на Дьошгьор в четвъртък, спечелено с 5:1.

След равностойно първо полувреме локомотивци вдигнаха оборотите, но Дикан парира удари на Ндойе и Сергей Ткачов. Гостите можеха да измъкнат трите точки в самия край на срещата, когато резервата Ари стреля опасно, но ударът му рикошира в противников защитник и излезе в корнер.

Равенството в Москва е първо за сезона в Премиер лигата. В следващия кръг Локомотив гостува на новака Арсенал (Тула), а Краснодар приема Урал.