Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Отлично начало на сезона за Попето в Русия (видео)

Капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов започна по отличен начин новият сезон в руската Премиер лига. Българинът отбеляза второто попадение за неговия Кубан (Краснодар) при победата с 2:0 над новака Уфа в мач от първия кръг на руския шампионат.

Попето вкара втория гол в 75-ата минута, след като Мохамед Рабиу центрира към наказателното поле, където Данило пропусна топката и националът ни се озова на отлична позиция, от която нямаше как да пропусне. Веднага след гола Попов получи жълт картон, след като изтича до резервната скамейка и си облече фланелка, на която бе написан поздрав за съпругата му Елена, която празнува рожден ден.

Първият гол за Кубан пък бе дело на Владислав Игнатиев в 18-ата минута, който се възползва от мудността на защитата на съперника при един пас в наказателното поле на Данило.

След мача старши треньорът на Кубан Виктор Гончаренко потвърди, че защитникът Анхел Деалберт е прекратил договора си с клуба по взаимно съгласие. Причината е, че на испанеца му се е родило дете и той е поискал да се прибере в родината си.