ЦСКА загуби първи точки в зрелище на "Овча купел" - Платини вкара и се извини (видео)

Славия и ЦСКА завършиха 2:2 в интригуващ мач от третия кръг на "А" група, който остави без дъх 5-те хиляди запалянковци на стадиона в "Овча купел". Червените на два пъти повеждаха в резултата чрез Сержио Буш и Александър Тунчев, но белите не се предадоха и с голове на Мичел Бургзорг и Мишел Платини успяваха да изравнят.

Все пак, като цяло, домакините бяха по-добрият отбор и повече могат да съжаляват за изпуснатия успех.

Срещата започна двуостро и още в първата минута Милисавлевич получи добър пас отдясно в наказателното поле на домакините, но в опита си да си нагласи топката на десния крак, се засуети и тя му бе избита.

В 7-та минута белите организираха първата си опасна атака чрез Фернандо да Силва отдясно, който центрира остро, но армейската отбрана се справи със ситуацията.

Само две минути по-късно ЦСКА откри резултата. Сержио Буш се възползва от груба грешка в домакинската отбрана и почти от нулев ъгъл отляво прониза Георги Петков.

Славия можеше да изравни в 11-та минута, но на два пъти бели футболисти направиха сериозни пропуски. Първо Фонсека нахлу мощно отдясно в наказателното поле на гостите и стреля силно, но стражът на червените Якуб Дивиш спаси. Топката се върна във Фонсека, който подаде към абсолютно непокрития Мишел Платини, но бразилецът не улучи вратата след шут от 8-9 метра.

Славия - ЦСКА  2:2

В 17-та минута и Бергонси пропиля отлично положение. След центриране от корнер топката стигна до армейския халф, но той страля от два метра в аут.

Три минути по-късно Джереми Манзоро преодоля Апостол Попов и нахлу в наказателното поле на ЦСКА, но си подкара дълго топката и Дивиш я улови.

В 28-та минута Бургзорг имаше шанс да се озове фронтално сам срещу вратаря, но при спринта се подхлъзна и падна, с което опропасти обещаваща атака.

В 37-та минута Буш се измъкна от бялата отбрана и излезе очи в очи с Георги Петков. В тази ситуация централният нападател на червените можеше да подаде на намиращия се на празна врата Антон Карачанаков, но се засуети и стражът на Славия майсторски успя да му отнеме топката.

Домакините отговориха с подобно положение 120 секунди по-късно. Платини излезе отдясно и опита да подаде към свой съотборник, но пасът му не бе добър.

Предвид доста по-добрата игра на Славия след първия четвърт час от срещата, логичното се случи и в 42-та белите изравниха. Мичел Бургзорг получи отличен пас след пореден пробив през зоната на Супусепа и простреля Дивиш за 1:1.

ЦСКА би център, след което футболистите в червено позволиха лесно да им бъде отнета топката, която стигна до непокрития Бургзорг. Халфът можеше сериозно да застраши армейската врата, но стреля слабо и шутът му бе блокиран. В 44-та минута Фонсека проби през зоната на Апостол Попов и шутира добре, но топката профуча покрай левия страничен стълб на Дивиш.

Малко след началото на втората част армейците извършиха смяна. На мястото на офанзивния халф Луис Соарес се появи Борис Галчев. Въпреки смяната с подчертано дефанзивен характер в 55-та минута ЦСКА отбеляза втори гол. Негов автор стана Александър Тунчев, който вкара с глава след центриране от корнер.

Четири минути по-късно страхотен шут на Да Силва бе блестящо отразен от
Дивиш.

В 62-та минута Славия отново изравни. Да Силва за пореден път преодоля Супусепа по дясното крило и центрира към Платини, който след техничен удар с пета препарира Дивиш. Бразилецът обаче не се зарадва на попадението, а вдигна ръка и се извини на армейските фенове в знак на признателност за подкрепата, която те му оказваха по време на престоя му на "Армията".

Малко по-късно Бургзорг се откъсна от центъра на терена сам срещу червения вратар, но демонстрира твърде бавна линейна бързина и позволи да бъде застигнат от червената отбрана.

До края на двубоя футболистите на двата отбора предпочетоха да заложат на по-предпазлива игра, положенията пред двете врати намаляха и до ново попадение не се стигна.

Така, след изиграването на този мач, ЦСКА загуби първи точки в първенството, но остава начело в класирането. Славия пък събра пет точки и също запази мястото си в челото на таблицата.