Арсенал помете Бенфика с 4 гола на Саного (видео)

Лондонският клуб Арсенал смаза на своя стадион "Емиратс" гостуващия тим на Бенфика с 5:1 в среща от приятелския турнир "Емиратс Къп". "Артилеристите" реализираха четири гола през първото полувреме, като три от тях бяха отбелязани в рамките на само 5 минути в края на първото полувреме. Резултатът откри френският нападател Яя Саного в 25-ата минута, след което той реализира още три попадения (44, 45, 49), а костариканският стрелец Джоел Кемпбъл също стана автор на един гол (40). Нико Гайтан (62) вкара гола на утехата за португалския гранд.

В 10-ата минута Нико Гайтан от Бенфика уцели напречната греда след отлична бърза атака на "орлите" от Лисабон, при която топката достигна до Гайтан след пас отдясно. В 15-ата минута пък костариканският нападател на "топчиите" Джоел Кемпбъл получи чудесен извеждащ пас в наказателното поле на Бенфика, но уцели лошо топката от въздуха и не намери очертанията на вратата. В следващите секунди Арсенал отново застраши вратата на португалците, но този път Яя Саного не успя да вкара гол.

В 25-ата минута тимът на Арсен Венгер излезе напред в резултата след чудесен гол на Саного. В основата на попадението обаче бе Аарън Рамзи. Уелският халф се измъкна технично от отбраната на Бенфика, проби отдясно и подаде на Саного, кото ефектно с пета насочи топката в мрежата зад Артур.

В 40-ата минута резултатът стана 2:0 след още една прекрасна атака на лондончани. Този път младият испански защитник Ектор Белерин центрира отдясно и Кемпбъл с прекрасно воле опъна мрежата зад Артур.

Три минути след втория гол на Арсенал Джоел Кемпбъл отново бе близо до попадение, но този път не му достигна малко точност. Атаките на "артилеристите" към вратата на Бенфика се редуваха една след друга и в 44-ата минута домакините отново матираха защитата на португалците. Саного бе оставен сам на празна врата и нямаше как да сбърка - 3:0 за Арсенал.

Това обаче не бе всичко за първата част, защото Саного оформи своя хеттрик в 45-ата минута. Французинът отново не бе спрян от бранителите на Бенфика и след центриране отляво изпрати топката в мрежата зад Артур - 4:0.

Бенфика започна активно през второто полувреме, но още в 49-ата минута резултатът стана 5:0. И познайте кой бе авторът на това попадение? Разбира се, Саного. Защитата на гостите отново действаше неубедително, вратарят Артур изби удар на Рамзи, но топката попадна право в краката на Саного, който с лекота отбеляза четвъртия си гол в мача.

В 62-ата минута - секунди след извършването на куп смени от страна и на двата тима, Бенфика успя да вкара гол чрез Нико Гайтан. Бранителите на Арсенал изглежда се разконцентрираха за момент и след дълго хвърляне от тъч Гайтан с глава от непосредствена близост изпрати топката в мрежата на домакините.

В 74-ата минута в игра се появи и новото попълнение на Арсенал - чилийският нападател Алексис Санчес, който влезе на терена на мястото на Кемпбъл.

В 80-ата минута вратарят на Арсенал Дамиан Мартинес, който нямаше много работа днес, изби удар на бившия нападател на Манчестър Юнайтед Бебе, а секунди по-късно гостите отново удариха греда, този път след далечен удар на Перейра. Две минути преди края греда уцели и Арсенал - след удар с глава на резервата Иганаси Мигел. В последните секунди и друга резерва - Франсис Коклен, уцели греда и шести гол във вратата на "орлите" така и не падна.

АРСЕНАЛ - БЕНФИКА 5:1
1:0 Саного (25)
2:0 Кемпбъл (40)
3:0 Саного (44)
4:0 Саного (45)
5:0 Саного (49)
5:1 Гайтан (62)

АРСЕНАЛ: Мартинес, Белерин, Чембърс, Монреал (74-Мигел), Гибс, Фламини (61-Артета), Кемпбъл (74-Алексис), Рамзи (61-Уилшир), Росицки (61-Кокелен), Окслейд-Чембърлейн (46-Касорла), Саного (74-Акпом)

БЕНФИКА: Артур, Аморим (85-Тейшейра), Гайтан (85-Кансело), Лима (85-Делрей), Перейра, Джон (60-Кандеяс), Салвио (60-Бебе), Елизеу (19-Бенито), Сидней, Талиска (60-Алмейда), Сезар