Локо Пд наказа палача на Лудогорец - Камбуров се завърна с брилянтен гол (видео)

Локомотив (Пловдив) постигна първата си победа в "А" група през този сезон след успех с 2:1 при визитата си на новака Хасково. Атаката на гостите поведе Мартин Камбуров, който през седмицата разтрогна с ЦСКА и се завърна на "Лаута". Именно той откри резултата, а Благой Наков го удвои. В средата на втората част Деян Лозев върна едно попадение, а пет минути преди края на срещата домакините можеха и да стигнат до едната точка, но Васил Велев уцели напречната греда.

Първото по-опасно положение бе пред вратата на гостите. В 5-та минута Дончо Атанасов стреля силно от фаул, но шутът му мина над напречната греда. Седем минути по-късно Емил Ангелов, който се намираше на 7-8 метра пред голлинията на гостите, бе намерен с дълъг пас и стреля от воле, но в аут.

Локо отговори подобаващо в 17-та минута, когато Камбуров стреля силно, но стражът на Хасково Николай Банков изби в корнер.

Така се стигна до 22-та минута, когато Мартин Камбуров изпълни перфектен пряк свободен удар с десния крак от над 25 метра и заби топката в горния десен ъгъл на домакинската врата - 1:0 за Локо (Пловдив).

Само 180 секунди по-късно Карагерен бе близо да реализира втори гол за смърфовете, но шутът му излезе в аут. Хасково отговори с изстрел на Иван Скерлев, но и той не намери целта.

В 32-та минута пред Хасково се откри отлична възможност да изравни. Кирчо Крумов бе съборен на границата на наказателното поле близо до аутлинията. Крумов стреля, последва разбъркване и удар с глава от непосредствена близост на Емил Ангелов, но в аут.

До края на полувремето футболистите на Хасково опитаха да наложат някакво превъзходство и успяха, но така и не достигнаха до ново чисто голово положение.

След почивката домакините отново започнаха по-активно, но в 57-та минута бяха попарени за втори път. Благой Наков успя да изпревари вратаря на Хасково и технично пусна топката покрай него за 2:0. Това бе второ попадение за този футболист с фланелката на Локо, след като се разписа и срещу Левски на "Герена".

Домакините обаче реагираха бързо, отбелязвайки гол в 66-та минута. Негов автор стана резервата Деян Лозев, появил се в игра четири минути по-рано на мястото на Николай Димитров.

Последваха двуостри атаки и към двете врати, но при повечето от тях играчите на двата отбора бъркаха в последния пас. Все пак в 85-та минута Хасково за малко не изравни. Васил Велев изпълни отлично пряк свободен удар, но за късмет на пловдивчани топката се отби в напречната греда.

Четири минути по-късно Дани Кики изведе Александър Якимов сам срещу вратаря, но нападателят на Локо стреля в аут и пропусна да реши срещата в полза на Локомотив.

Все пак пропускът не се оказа фатален, тъй като до края на срещата смърфовете устискаха крехката си преднина.

С този успех пловдивчани събраха пет точки от първите си три двубоя в "А" група и продължават да са без поражение, въпреки че се събраха в този си вид само няколко дни преди старта на шампионата.

Домакините пък, които са новаци в "А" група, набързо инкасираха две поредни поражения след шеметния старт в първенството и изненадващата им домакинска победа с 1:0 над шампиона Лудогорец.