ПСЖ грабна Суперкупата, а Ибра ги започна отрано (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен спечели за втори пореден път Трофея на шампионите на Франция, което се явява Суперкупата на страната. Парижани, които са носители на титлата, надиграха с 2:0 Гинган, който взе Купата на Франция, в двубоя, игран в китайската столица Пекин. И двете попадения бяха дело на звездата на тима Златан Ибрахимович, който се разписа през първата част.

Резултатът бе открит още в деветата минута на мача. Тогава Ибра показа висока класа и с мощен шут с десния крак извън наказателното поле не остави шансове на вратаря Мамаду Самаса. В 20-ата минута ПСЖ получи правото да изпълни дузпа, след като Ларс Якобсен фаулира Жан-Кристоф Баебек. Зад топката застана Златан и не сбърка за 2:0. В 32-ата минута бретанците също получиха право да изпълнят дузпа, тъй като Маркиньос спъна Калудио Бовю. Салваторе Сиригу обаче спаси удара на Мустафа Ятабаре и запази преднината на тима си.

През втората част ПСЖ продължи да е по-активният тима на терена, но до ново попадение не се стигна. Най-близо до гола бе младият Ервен Онженда, но ударът му мина встрани. Гинган пък можеше да намали чрез Ятабаре, който бе на чиста позиция, но не успя да преодолее Сиригу. След почивката в игра се появи и Единсон Кавани, който бе спряган, че може да напусне отбора до края на трансферния прозорец.

Така след като преди година ПСЖ взе трофея, побеждавайки с 2:1 Бордо, сега парижани отново триумфират. Това бе четвърто отличие за столичани, след победите през 1995, 1998 и 2013 година.

ПСЖ - ГИНГАН 2:0
1:0 Ибрахимович (9)
2:0 Ибрахимович (20-д)

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН: Сиригу, Дин, Камара, Маркиньос, Ван дер Вийл, Мота, Пасторе, Верати, Баебек (74- Шантом), Онженда (61- Кавани), Ибрахимович

ГИНГАН: Самаса, Якобсен, Керебат, Сорбон, Бака, Матис, Жирес, Карди (14- Алиуи (69- Марво)), Бовю, Шварц-Илсен (70- Маднан), Ятабаре