Лудогорец започва да се съвзема - Дерменджиев дебютира с разгромна победа

Отборът на Лудогорец записа първа победа от началото на сезона в "А" група. "Орлите" се наложиха с 3:0 над Марек в дебюта на новия старши треньор Георги Дерменджиев. Попаденията за българския шампион бяха дело на Милен Лахчев (13 авт.), Върджил Мисиджан (52) и Жуниор Кишада (86).

Дебют за разградчани направи и юношеският национал Александър Василев, който се понрави с няколко добри отигравания. Направи впечатление, че младокът играе със солидна доза самочувствие.

Лудогорец бе по-добрият отбор през целия мач и напълно заслужено се поздрави с успех. Въпреки че имаха надмощие, през първата част "орлите" не показаха добра игра и бяха далеч от познатото през последните 2-3 години ниво. Футболистите изнасяха бавно топката, трудно комуникираха и доста често допускаха непредизвикани грешки.

Второто полувреме българският шампион определено подобри представянето си и не остави никакъв шанс на противника. Разградчани напомниха за себе си и успяха да създадат няколко смислени атаки.

Срещата започна по отличен начин за домакините. Милен Лахчев си заби автогол в 13-ата минута, след центриране на Върджил Мисиджан.

В 34-ата минута Крум Бибишков бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да изравни.

В самия край на първото полувреме играч на Марек прати топката в мрежата на Лудогорец, но играта бе спряна доста преди това заради засада. Марио Близнаков оспори бурно съдийското решение и получи жълт картон.

Малко преди това гостите имаха претенции за дузпа, но главният съдия не отсъди такава.

Втората част отново стартира с ранно попадение. В 52-ата минута Мисиджан бе изведен в коридор от Жуниор Кишада сам срещу вратаря и прати кълбото в мрежата на дупничани.

В 72-ата минута Лахчев за малко не си отбеляза втори автогол. Даниел Абало проби отдясно и центрира остро в наказателното поле. Футболисът на Марек се опита да изчисти, но действието му отново бе нескопосано и топката полетя към собствената му врата. Стражът Емил Михайлов обаче внимаваше и успя да спаси.

Малко по-късно Вандерсон прати кълбото в мрежата, но страничният рефер вдигна флага за засада и попадението не бе зачетено.

В 80-ата минута Абало изведе по отличен начин Вандерсон, който останал очи в очи със стража на гостите пропусна да се разпише. Халфът си пое топката, но се забави да стреля и защитник на новака в елита изчисти в корнер.

В 86-ата минута Кишада направи резултата класически. Бразилецът вкара майсторско попадение, прехвърляйки вратаря на гостите, след като бе изведен от Ешпиньо.

"Зелените" не се задоволиха с постигнатото до този момент и продължиха да атакува, търсейки нов гол.

В минутите до края на двубоя възпитаниците на Георги Дерменджиев се скъсаха да пропускат. Брайън Ангуло не успя да се разпише на два пъти от чиста позиция. Малко по-късно същото стори Александър Александров, който от 2-3 метра с глава не намери очертанията на вратата и резултатът остана непроменен.

ЛУДОГОРЕЦ - МАРЕК 3:0

1:0 Лахчев 13 авт.
2:0 Мисиджан 52