Ново равенство между Ботев (Пд) и Берое

Тимовете на Ботев (Пловдив) и Берое завършиха 0:0 в мач от 2-ия кръг на дублиращата група. Двубоят се игра на централния терен в кв. „Коматево“. През уикенда първите тимове завършиха 1:1 в мач от "А" група.

За Берое дебют направи новото попълнение Михаел Ковачевич. В срещата за старозагорци взе участие и Жуниор Мапуку, който не успя да вкара гол, но въпреки това направи много силен мач.

Първото по-интересно положение в срещата бе в 25-та минута пред вратата на Берое. Мартин Атанасов получи добър извеждащ пас и излезе сам срещу Михаил Михайлов, след което стреля, но вратарят на Берое успя да спаси и да извади топката в корнер.

Берое можеше да поведе в резултата в 27-та минута, когато Жуниор Мапуку изпълни по чудесен начин фаул, но Росен Андонов успя да спаси. Жуниор Мапуку пробва нов далечен удар в 38-та минута, Росен Андонов не се намеси по най-добрия начин, но все пак успя да избие топката в корнер.

Най-чистото положение, което се откри пред Мапуку бе в 42-та минута, когато нападателят премина трима футболисти на Ботев, а след това успя да финтира и вратарят Росен Андонов, но завършващият му удар бе неточен и той изпрати топката над напречната греда.

Атанас Милев стреля много опасно от границата на наказателното поле на Берое в 59-та минута, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата, но Михаил Михайлов плонжира и спаси.

Ботев остана с човек по-малко, след като в 63-та минута Никола Марин бе изгонен за втори жълт картон, след като фаулира Мапуку. Нападателят изработи и двата картона на защитника на Ботев.

Берое можеше да стигне до победата в мача в 81-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев Даниел Стефанов стреля опасно с глава, но топката премина в страни от десния стълб на вратата на Росен Андонов. Последният сериозен пропуск в мача бе в 90-та минута, когато Никола Грозданов можеше да нанесе много по-добър завършващ удар от границата на наказателното поле на Ботев, но не успя да намери очертанията на вратата на Росен Андонов и топката излезе в аут.

Това е второ равенство и за Ботев и за Берое. Пловдивчани завършиха 2:2 при гостуването си на Локомотив (София) в първия кръг, докато Берое направи 0:0 във Варна срещу Черно море.

снимка: beroe.bg