Манчестър Сити прегази Милан в САЩ (видео)

Манчестър Сити буквално прегази Милан с 5:1 в приятелска среща между двата тима на стадион "Хайнц Фийлд" в Питсбърг, САЩ. Мачът бе от програмата на турнира Интернешънъл чемпиънс къп. "Гражданите" решиха всичко в рамкитте на по-малко от четвърт час през първото полувреме, когато вкараха четири от петте си гола. Резултатът откри Стеван Йоветич в 11-ата минута, Скот Синклер удвои в 13-ата, Хесус Навас вкара третото попадение в 23-ата, а Келечи Иеначо бе автор на четвъртия гол в 26-ата минута. Сълей Мунтари върна един гол в 41-ата минута, но отново Стеван Йоветич направи 5:1 в 58-ата минута.

Първата ситуация в мача бе на сметката на Милан, като при центриране от корнер Алекс стреля с глава от близо, но покрай вратата. След това обаче Манчестър Сити взе нещата в свои ръце и набързо наниза четири гола. В 11-ата минута Стеван Йоветич бе изведен на скорост в наказателното поле и стреля в обратния ъгъл за 1:0. По-малко от две минути по-късно при едно центриране в пеналта Адил Рами действа неразчетено и буквално подари топката на Скот Синклер, който от близо нямаше как да сгреши за 2:0.

Последва невероятен пропуск на Цукулини, който получи чудесно центриране в наказателното поле, но сам срещу вратаря засече топката встрани от вратата. Две минути по-късно обаче Хесус Навас демонстрира класа и от воле заби страхотен гол за 3:0. Четвъртото попадение за "гражданите" пък бе дело на Келечи Иеначо в 26-ата минута, който получи пред пеналта и между няколко защитници успя да насочи топката във вратата. В 37-ата минута пък гол на Йоветич бе отменен заради засада.

В края на полувремето Милан все пак върна едно попадение. В 41-ата минута при центриране от корнер Алекс свали с глава топката, която премина през куп от играчи, за да стигне до Сълей Мунтари, който от близо просто я чукна в опразнената врата за 4:1.

Докато траеше почивката ежду полувремената, над стадиона заваля проливен дъжд, който наложи началото на второто полувреме да бъде отложено с около двайсетина минути.

В началото на втората част Милан имаше шанс да намали още изоставането си в резултата, но гол на Балотели бе отменен заради засада. В 58-ата минута обаче "гражданите" отново наказаха своя съперник като Йоветич получи на скорост в наказателното поле, елиминира защитник и с мощен удар от близо направи 5:1.
До края на мача Милан създаде по-интересните положения като фрапантен пропуск сам срещу вратаря направи Мбайе Нианг, а и Мексес имаше добра възможност след центриране от корнер, но ударът му бе спасен.

В крайна сметка мачът завърши при резултат 5:1 в полза на Ман Сити, като така английският шампион за втора поредна година вкарва пет гола на Милан в контрола, след като на 31 юли 2013 спечели с 5:3 на турнира "Ауди Къп" в Германия.

Манчестър Сити - Милан 5:1
1:0 Йоветич (11)
2:0 Синклер (13)
3:0 Навас (23)
4:0 Иеначо (26)
4:1 Мунтари (41)
5:1 Йоветич (58)

МАН СИТИ: Кабайеро, Клиши, Боята (Леи 76), Настасич, Коларов (Ричардс 71), Фернандо (Гарсия 63), Цукулини (Родуел 78), Навас (Рекик 78), Синклер, Иеначо (Хувс 63), Йоветич (Гуидети 71)

МИЛАН: Агаци (Абиати 46), Де Шильо (Албертаци 69), Рами (Мексес 69), Алекс (Бонера 46), Констант (Абате 46), Мунтари (Сапонара 69), Поли (Есиен 46), Кристанте, Хонда (Пинато 86), Нинаг (Мастур 86), Ел Шаарауи (Балотели 46)