Пореден гол за Александър Колев за Геел (видео)

Българският нападател Александър Колев отново се разписа за своя отбор- белгийския Геел, но това не им помогна да избегнат поражението от ФК Айндховен. Проверката завърши 1:3 и беше една от последните преди старта на първенството във втора белгийска дивизия.

Гостите от съседния холандски град откриха резултата още в 10-ата минута чрез Том Бьоре, а пет минути след началото на втората част Колев изравни. Младежкият национал се позиционира отлично в наказателното поле и засече с глава от 8 метра центриране на Тимо Каувенберг. В 78-ата и в 90-ата минута ФК Айндховен стигна до успеха с нови два гола, реализирани от Дони де Гроот и Антони ван дер Хурк.

В момента Колев играе на позицията, в която може да бъде най-полезен- централен нападател. Почти през целия изминал сезон той беше поставян от треньора Ерик Франкен по двата фланга и въпреки това завърши сезона с девет шампионатни гола. Това може и да се окаже един от последните му мачове за Геел обаче, тъй като през новата седмица стартират преговорите по трансфера му в Оксер (Франция).