Германия разплака Украйна и чака Австрия на полуфиналите (видео)

С два гола на Дави Зелке Германия победи Украйна с 2:0 и спечели първото място в група "Б" на европейското първенство за юноши до 19 години. Германците, които бяха безспорният фаворит в двубоя, поведоха още в 3-ата минута, когато след хубава комбинация Зелке опъна мрежата зад Богдан Сарнавский. Бундестимът доминираше, но нападателите направиха няколко сериозни пропуска. Все пак, в средата на втората част логиката възтържествува и отново Зелке се озова в прегръдките на съотборниците си.

Футболистът на Вердер (Бремен) вече има 5 гола от началото на турнира, след като се разписа два пъти срещу България и веднъж срещу Сърбия.

Загубата нямаше да е фатална за украинците, ако не беше победният гол на сърбите срещу родните национали в последната 90-а минута. Така Украйна остана на трето място и пропусна възможността да се класира за полуфиналите. В Тях Германия ще срещне Австрия, а сърбите ще мерят сили срещу Португалия.

ГЕРМАНИЯ - УКРАЙНА 2:0