Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Ботев (Враца) сгъна Локомотив насред Мездра

Врачанският Ботев победи с 4:2 Локомотив в Мездра при представянето на „железничарите” пред собствената му публика. Около 200 зрители изгледаха последната проверка на домакините у дома преди старта на новото първенство на „Б” футболна група. В събота възпитаниците на Иван Редовски гостуват на стадион „Огоста” за представянето на лятната селекция на Монтана, а врачани посрещат у дома плевенския Спартак.

Проверката в Мездра започна открито и във 2-та мин. Александър Димитров вкара гол за гостите, който беше отменен заради засада. Само 2 минути по-късно Тодор Чаворски беше изведен зад защитата на Ботев и технично изпрати топката в долния десен ъгъл на Левашки за 1:0.

В 9-та мин. врачани изравниха – Румен Рангелов изведе Марио Янков, който остана сам срещу вратаря на „железничарите” Иванов и вкара за 1:1.

В 18-та мин. домакините отново излязоха напред в резултата, след като Кристиан Кътов проби отдясно и пусна прострелно центриране, а в опита си да избие топката Дарко Савич си вкара красив автогол за 2:1. Последваха опасности пред вратата на Локомотив, но Стоичков и Валериев биха покрай целта. В 32-та мин. Валериев изведе на стрелкова позиция Александър Димитров, който хладнокръвно вкара третия си гол за Ботев в подготовката за 2:2.

След почивката двамата наставници направиха много промени, от което пострада качеството на игра, а головите положения бяха по-малко. В 53-та мин. Юлиян Левашки спаси удар на Николай Цветков, който беше изведен сам срещу вратаря на гостите.

Ботев натисна в последните 20 минути на контролата, но Павел Петков и Тихомир Найденов със задна ножица не успяха да поразят целта. В 84-та мин. Найденов беше повален в наказателното поле и реферът Росен Гановски даде дузпа. С изпълнението й се нагърби етков, чийто удар от бялата точка беше париран от резервата Ивайло Сайков, но при добавката нападателят на Ботев вкара за 2:3. В 89-та мин. Стоичков изведе Найджъл Яниславов на стрелкова позиция и нападателят на врачани с хубав удар оформи крайното 2:4.

Това беше четвъртият успех в контролите за врачани от 5 мача.

СТАТИСТИКА

ЛОКОМОТИВ: Иванов, Янков, Георгиев, П.Василев, Кътов, Генчев, Балджийски, Н.Цветков, Цветанов, Миошев, Чаворски /след почивката играха още: Христо Матев,  Димов, Павлов, Кирилов, Кисьов, Миков, Барбо, Г.Василев, Петков, Стоянов и Найденов/.

БОТЕВ: Левашки, Куанг, Савич, Попадийн, Иванов, Стоичков, Цветков, Валериев, Димитров, Рангелов, Янков /след почивката играха още: Митов, Петков, Яниславов, Манолов, Младенов, Каменов, Борисов и Найденов/.

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Чаворски /4/, 1:1 Янков /9/, 2:1 Савич /18-автогол/, 2:2 Димитров /32/, 2:3 Петков /84/, 2:4 Яниславов /89/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кирилов и Кисьов /Л/; Савич /Б/.

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Росен Гановски с помощници Емил Тодоров и Ивайло Живков /Враца/.

СТАДИОН: „Локомотив” /Мездра/ - 200 зрители.