Челси издрапа само до равен с австрийци (видео)

Отборът на Челси не впечатли и стигна само до равенство 1:1 в контролата срещу австрийския Волфсбергер. Срещата се игра пред повече от 25 хил. зрители в Клагенфурт. Англичаните не бяха в оптимален състав, но все пак в стартовите единадесет личаха имената на новото попълнение Филипе Луиш, както и на Джон Тери, Петер Чех, Бранислав Иванович, Неманя Матич и Мохамед Салах.

Играчите на Волфсбергер първи откриха резултата в мача в 55-ата минута чрез Силвио. Те почти се виждаха като победители и не бяха далеч да се поздравят с доста престижна победа, но в 83-ата минута Жереми Бога изравни резултата и спаси англичаните от голям резил.

Това бе трета контрола на Челси от подготовката на тима, като преди това "сините" записаха две победи над Уикъмб и Уимбълдън. Следващата проверка на лондончани е срещу Олимпия (Любляна) на 27 юли.

Съставът на Челси: Чех, Луиш (Ейк 59), Тери, Зума, Иванович, Матич (Чалоба 81), Ван Гинкел (Ромеу 60), Браун (Кристенсен 79), Бейкър (Бога 46), Салах (Суифт 85), Бамфорд (Соланке 60)