Атлетико (М) бие при дебюта на Манджукич

Атлетико (Мадрид) записа победа с 1:0 над Нумансия в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Двата тима се изправиха един срещу друг в Бурхо де Осма, а мачът бе дебютен за новия нападател на "дюшекчиите" Марио Манджукич, който започна като титуляр и бе заменен в 37-ата минута. Той наследява номер 19 от Диего Коща, който премина в състава на Челси.

Макар да започна с мача с голяма част от титулярите си, Атлетико видимо не бе в оптимална кондиция и успя да стигне само да един гол дело на Ектор в края на първото полувреме.

През втората част Диего Симеоне направи доста промени в състава си и двата тима не можаха да си отбележат повече попадения.

Следващата контрола на Атлетико е срещу Сан Хосе Ърткуейкс в САЩ на 28 юли.