Зенит загря за отбора на Петев с победа срещу Дарби Каунти (видео)

В последната си контрола от лагера в Австрия Зенит победи с 2:0 Дарби Каунти. Головете срещу тима от Чемпиъншип отбелязаха Аксел Витсел и Иван Соловьов. Преди почивката питерци пропуснаха и дузпа чрез Дани. Веднага след мача отборът отлетя за Санкт Петербург, където ще се готви до началото на сезона в руското първенство.

"Играхме при постоянен дъжд и теренът беше много тежък. Като цяло съм доволен от отбора, включително и по отношение на издръжливостта ни. Създадохме немалко голови положения, можехме да спечелим и по-убедително. Най-хубавото е, че се опазихме от контузии", коментира след мача наставникът на Зенит Андре Вилаш-Боаш.

"Единият от голмайсторите - Аксел Витсел, също беше доволен от проверката: "Чувствам се в добра форма. Играх едно полувреме, което за този етап на подготовката е напълно достатъчно. Действахме уверено, но понякога грешахме в последния пас. Радвам се, че вкарах гол. Дали съм изненадан от доброто представяне на младите след почивката? В никакъв случай. Ние тренираме с тях всеки ден и отлично знаем какво могат", каза белгийският национал.

На 30 септември Зенит гостува на водения от Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

ЗЕНИТ - ДАРБИ КАУНТИ 2:0
1:0 Витсел (33)
2:0 Соловьов (86)