Нищо ново - Шахтьор би Динамо (Киев) и спечели Суперкупата на Украйна (видео)

Шахтьор (Донецк) затвърди доминацията си в украинския футбол със спечелването на нов трофей. Отборът от Донецк завоюва Суперкупата на страната след успех срещу Динамо (Киев) с 2:0 в Лвов. Голове на Олександър Гладкий и Марлос в последния четвърт час донесоха успеха на Шахтьор. Той можеше да е още по-убедителен, но вратарят на Динамо Олександър Шовковский спаси няколко чисти положения преди почивката.

Резултата откри Гладкий в 75-ата минута, след като се пребори със Силва и Драгович, а после технично насочи топката във вратата. В добавеното време резервата Марлос завърши перфектна контраатака на Шахтьор и сложи точка на спора.

Това е шеста Суперкупа за Шахтьор в клубната история.

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - ДИНАМО (КИЕВ) 2:0
1:0 Гладкий (75)
2:0 Марлос (90)