Симеон Славчев с първа купа в Португалия (видео)

Българският национал Симеон Славчев е в Спортинг (Лисабон) отскоро, но вече може да се похвали със спечелен трофей. Бившият футболист на Литекс и неговите съотборници се наложиха над шампиона Бенфика в традиционния Мач на честта в Португалия. "Лъвовете" надвиха градския си съперник с 1:0, като единственото попадение беше дело на Андре Мартинс малко преди почивката.

Славчев се появи на терена в 74-ата минута на мястото на Адриен и заигра в средата на терена, заедно с Жоао Марио. След него триков пас можеше да се стигне до втори гол за Спортинг, но Седрик пропусна. В самия край на двубоя пък Славчев опита интересен удар, който не попадна в целта.

Голът на победата падна в 43-ата минута след бърза контратака и удар от няколко метра на Андре Мартинс. "Зелено-белите" имаха и други възможности пред вратата на Бенфика, но бяха неточни в завършващата фаза.

Дербито показа, че към днешна дата Спортинг е по-подготвеният отбор. Една от причините за слабата игра на Бенфика е по-голямата почивка, която получиха националите в тима на Жорже Жезус, които участваха на Мондиал 2014.