Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Фантастични американци поставиха Бразилия на колене и спечелиха Световната лига (ГАЛЕРИИ)

Волейболистите от националния отбор на САЩ спечелиха втора титла от Световната лига, след като на финала във Флоренция победиха световните шампиони от Бразилия с 3:1 (31:29, 21:25 , 25:20, 25:23) пред 9000 зрители в зала „Нелсън Мандела Форум“.

САЩ триумфира с титлата в Световната лига за втори път

Трофеят е втори за американците, след този от 2008 година. САЩ игра финал и през 2012 година в София, който обаче загуби с 0:3 от Полша.
Фантастични американци поставиха на колене Бразилия и спечелиха Световната лига

Световните шампиони от Бразилия започнаха двубоя малко по-уверени и при първото техническо прекъсване поведоха с 8:6, след атака на Мурильо Ендрес. "Селесао" излезе напред с 15:13 след великолепна комбинация Бруно Резенде - Сидао през центъра. Атака на Уолъс Де Соуза в аут доведе резултата до 15:14. Бразилия поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване след пайп на Рикардо Лукарели. САЩ изравни при 16:16 след атака на Тейлър Сандър. Равенството се запази и при 19:19 след много технична атака на Тейлър Сандър. Ново равенство при 21:21 след атака на Шон Рууни. Бразилия поведе с 23:22 след атака на Рикардо Лукарили. Мат Андерсън изравни за 23:23. Бразилия стигна до геймбол след атака на Лукас Сааткамп през центъра. Тейлър Сандър изравни до 24:24 след пайп. Грешка в атака на Рикардо Лукарели изведе САЩ до геймбол при 25:24. Сервис в аут на Тейлър Сандър - 25:25. Последва бразилска блокада срещу атака на Мат Андерсън - 26:25 за Бразилия. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. САЩ отново изравни при 27:27 след атака на Максуел Холт. Мурильо Ендрес изведе Бразилия напред при 28:27. САЩ изравни при 28:28 след като американците поискаха видео повторение, на което се видя, че Мурильо Ендрес докосва мрежата с чело. Блокада на Максуел Холт и 29:28 за американците. Бернардо Резенде взе прекъсване за Бразилия. Лукас Сааткамп изравни с мощна атака през центъра за 29:29. Атака в аут на Лукас Сааткамп и 30:29 за САЩ. Дейвид Лий заби единичен блок срещу атака на Рикардо Лукарели и американците спечелиха първата част с 31:29.

Във втората част бразилците поведоха с 22:18, но треньорът на САЩ Джон Спероу извади жокер с включването на Гарет Муагутутиа, който изстреля няколко мощни сервиса. След това обаче бе хванат от наблюдателните бразилци, че е престъпил линията а изпълнение на начален удар и серията му бе прекъсната. Това помогна на Селесао да изравни след 25:21.

Американците поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване , след ас на Майка Кристенсън. Разликата нарасна до 12:8. При второто техническо прекъсване авансът на американците вече бе 6 точки при 16:10. Единичен блок на Тейлър Сандър срещу атака на Леандро Висото за 18:10 за САЩ. Дейвид Лий направи 20:14 с атака през центъра. Мат Андерсън отигра през зона 4 за 21:16. Страхотен единичен блок на Дейвид Лий срещу атака на Сидао 22:16. Рикардо Лукарели заби ас за 19:23. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Американците стигнаха до геймбол, след като Мат Андеръсн бе оставен без блокада и атакува мощно от зона 2 по правата за 24:19. Сидао би сервис в аут и САЩ спечели третата част с 25:20.

САЩ поведе с 4:3 след атака на Мат Андерсън от зона 2. Мрежа на бразилците доведе резултата до 5:4. Ас на Дейвид Лий доведе до 7:5. Мурильо Ендрес изравни след контраатака до 7:7. Мат Андерсън направи 8:7 за САЩ при първото техническо прекъсване. САЩ поведе с 10:9, след неуспешен опит за атака на Бруно Резенде. Бразилия излезе напред след атака на Уолъс де Соуза – 11:10. Максуел Холт атакува в аут и „Селесао“ поведе с 12:10. Двойна блокада на Кристенсън и Холт доведе резултата до 11:12. Блокаут на Мурильо Ендрес – 13:11. Атака на Уолъс де Соуза през американската блокада – 14:11. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Мат Андерсън намали до 12:14. Двоен блок на Лий и Андерсън – 13:14. Рикардо Лукарели атакува в аут и САЩ изравни при 14:14. Бернард о Резенде взе прекъсване за Бразилия. Мат Андрерсън изравни при 15:15. Единичен блок на Дейвид Лий и САЩ поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Американците поведоха с 18:16 и Бернардо Резенде взе второто си прекъсване в 4-ата част. Леандро Висото успя да намали до 17:18. Бразилия израви при 19:19. Леандро Висото изведе „Селесао“ напред при 20:19 с атака по диагонала от зона 2. Мат Андарсън изравни при 20:20 с атака от зона 2 по диагонала. Максуел Холт изведе САЩ напред с остра атака през центъра 21:20. Ас на Гарет Муагутутиа – 22:20 . Тейлър Сандър атакува по диагонала от зона 4 почти без блок за 23:21. Дейвид Лий заби още една блокада, която изведе САЩ до мачбол при 24:22. Мрежа на Бразилия донесе успех на САЩ в 4-ия гейм с 25:23 и 3:1 гейма в мача.

Фантастични американци поставиха на колене Бразилия и спечелиха Световната лига Най-резултатен за американците стана Тейлър Сандър с 24 точки (2 блока), а Матю Андерсън добави още 23 точки (1 блок). Дейвид Лий се отличи с 12 точки (1 ас, 7 блоко), а Максуел Холт с 9 точки (2 блока).
За Бразилия Уолъс де Соуза реализира 16 точки (2 блока), а Рикардо Лукарели добави 14 точки (1 ас, 1 блок).
САЩ триумфира с титлата в Световната лига за втори път САЩ - БРАЗИЛИЯ 3:1 (31:29, 21:25, 25:20, 25:23)