Вуцов дебютира в елита начело на Ботев Пд с победа пред празни трибуни в Коматево (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) извоюва трудна победа над Локомотив (София) в мач от първия кръг на "А" група. "Канарчетата" се наложиха с минималното 1:0, като попадението бе дело на Юнес Хамза в 15-ата минута от дузпа за извършено нарушение срещу Цветелин Чунчуков.

Мачът се игра без публика на базата в Коматево, заради наказание на Ботев от три срещи. Дебют в елита начело на Ботев направи наставникът Велислав Вуцов.

В 21-ата минута гостите застрашиха вратата на Михаил Иванов. Йордан Тодоров влезе в наказателното поле, но се забави и беше блокиран от Лазар Марин.

Малко по-късно Хамза излезе на добра позиция, но ударът му се оказа неточен и не намери целта.

Като цяло през втората част на терена цареше пълна скука. Двата тима допуснаха множество брак и нямаха абсолютно никаква идея как да превземат противниковата врата.

До чисто положение пред една от двете врати се стигна чак в 76-ата минута, когато стражът на столичани Божидар Митрев спаси чист гол. Чунчуков открадна топката от Румен Трифонов и излезе на отлична позиция, но не успя да преодолее вратаря на Локотомотив.

В следващите минути възпитаниците на Вили Вуцов и Димитър Васев погледнаха малко по-смело в предни позиции, но въпреки това нов гол не падна и резултатът 1:0 в полза на "жълто-черните" се запази.

В 89-ата минута състезателят на гостите Даниел Гаджев получи втори жълт картон и бе изгонен.

БОТЕВ ПД - ЛОКО СФ 1:0

1:0 Хамза 15 д.