Ливърпул пречупи Престън с победен гол на шведски талант (видео)

Отборът на Ливърпул победи с 2:1 Престън в проверка. Футболистите на Брендън Роджърс обърнаха резултата в своя полза след почивката, след като получиха гол в добавеното време на първата част. Той бе дело на Джош Бронхил, който даде аванс на своите в резултата с удар отблизо след центриране от корнер и разбъркване пред вратата на Ливърпул.

В 73-ата минута резервата Сусо изравни с чудесен фалцов изстрел с левия крак, а четири минуто по-късно шведското крило Кристофър Петерсон донесе победата на "червените". Петерсон, който също се появи в игра през втората част, получи топката в наказателното поле на съперника, отправи удар и след рикошет в играч на Престън кълбото попадна в мрежата.

ПРЕСТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:2
1:0 Бронхил (45)
1:1 Сусо (73)
1:2 Петерсон (77)

Съставът на Ливърпул: Б. Джоунс, Кели (46-Робинсън-70-Хосе Енрике), Фланаган (69-Стюарт), Шкъртел (64-Л. Джоунс), Уиздъм (63-Коатес), Лукаш (65-Коуди), Алън (66-Роситър), Чан (20-Ибе), Коутиньо (67-Аборджан), Ламбърт (47-Сусо), Борини (70-Петерсон)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!