Разочароващ старт на Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски стартира разочароващо новия сезон 2014/2015 година в “А” група на стадион “Георги Аспарухов”. 26-кратните шампиони стигнаха само до равенство 1:1 с напълно обдновения състав на Локомотив (Пловдив), който дори поведе в резултата в 76-ата минута. Благой Наков с красив гол даде аванс на “смърфовете”, като шокира 4500 на “Герена”.

Пет минути по-късно Валери Домовчийски изравни, като се завърна с попадение в състава на столичани след раздялата през януари 2008 година. Схващане в крака получи Валери Божинов при гола на своя съотборник и бе заменен от 17-годишния дебютант Божидар Кралев. “Сините” опитаха тотален натиск, но до гол във вратата на Господинов не се стигна.

Левски - Локомотив (Пловдив) Така двата тима си разделиха по една точка. Втора поредна година “бяло-черните” препъват Левски в първото му домакинство в първенството. През миналия сезон това стана във втория кръг, когато отбора от “Лаута” спечели с 1:2.

Интересното е, че във втори пореден сезон Локо (Пловдив) стартира сезона с равенство в столицата серщу един от грандовете. Преди 12 месеца пловдивчани завършиха 0:0 на “Българска армия” с ЦСКА в първия кръг.

Левски - Локомотив (Пловдив) Левски пък втора поредна година започва без победа “А” група, след като преди това четири години печелеше без дори да допуска гол в три от случаите на “Георги Аспарухов”.

Испанският треньор Пепе Мурсия заложи цели осем от новите играчи. Това бяха пристигналите през последните две седмици вратаря Кристиян Наумовски, испанския халф Мигел Бедоя, холандското крило Луис Педро, както Георги Сърмов и Веселин Минев. Освен тях Валери Домовчийски, Борислав Стойчев и Роман Прохазка също бяха на терена.

Неделчо Матушев пък заложи на шест нови играчи от първата минута за госите.

Левски - Локомотив (Пловдив) "Сините" имаха инициативата, но трудно стигаха до положения в първите 30 минути. Йордан Господинов в 17-ата минута изби в корнер центриране на Пламен Крумов. По-късно Мигел Бодоя стреля встрани от границата на наказателното поле, а Луис Педро в 37-ата минута бе близо до гол. Секунди по-късно Валери Домовчийски с глава бе близо до попадение, но Господинов със сетни сили изби.

Капитанът Валери Божинов от въздуха пропусна също да открие головата сметка на столичани малко преди края на първата част.

През втората част Владимир Гаджев замени Роман Прохазка, а Божинов, Домовчийски и Гаджев пропиляха положения пред Господинов.

Левски - Локомотив (Пловдив) Точно когато двата тима отпаднаха физически, при отлична контраатака и грешка отдясно на синята отбрана Наков със страхотен шут от границата откри и прати в екстаз около 1000 фенове на “смърфовете”.

Пет минути по-късно Домовчийски изравни с прехвърлящ удар след рикошет в играч на гостите, а до края домакините се хвърлиха да търсят победата, но така и не стигнаха до чисто голово положение, а само до няколко центрирания и неточни удари.

Левски - Локомотив (Пловдив) Така другата седмица Левски излиза срещу своя кошмар от последния сезон ЦСКА, където ще търси реванш за рекордните четири поредни поражение през миналата кампания в първенството. На “Лаута” пък пристига Славия.