"efbet Лига "Пушките на Славия и Арда не гръмнаха, екшън край тъчлинията- отзиви на живо

Спарта направи требъл в Чехия (видео)

Феновете на Спарта (Прага) отново имат поводи за радост. Най-популярният чешки клуб направи требъл, като към титлата и националната купа от миналия сезон добави и суперкупата на страната. В спора за трофея Спарта разгроми с 3:0 големия си съперник от последните години Виктория (ПилзеН). Головете отбелязаха Давид Лафата, Ладислав Крейци и Милош Брезнаник.

Спарта излезе с почти същия състав, който вкара седем безответни гола на Левадия (Талин) в среща от квалификациите за Шампионската лига през седмицата. Виктория пропусна да поведе в началните минути, когато бе отсъдена дузпа в полза на тима от Пилзен, но Коварик уцели напречната греда. Скоро след това Дочкал центрира и Лафата с глава откри резултата в полза на Спарта. В 33-ата минута Крейчи технично преодоля Козачик за 2:0, а точка на спора постави дебютантът в редиците на шампионите Милош Брезнаникв  последните секунди.

СПАРТА ПРАГА - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 3:0
1:0 Лафата (10)
2:0 Крейчи (33)
3:0 Брезнаник (90)