Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Новак във Втора Бундеслига разби ПСЖ пред 35 000 (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен претърпя тежка загуба с 2:4 от Ред Бул Лайпциг в третата си контрола преди старта на новия сезон. За първи път по време на подготовката в игра за парижани се появи Златан Ибрахимович, но дори той не успя да спаси тима на Лоран Блан от поражението. Срещата се игра пред над 35 000 зрители на стадион "Ред Бул Арена", а новаците във Втора Бундеслига показаха отличен футбол и заслужено се позравиха с победа срещу именития си съперник.

Ибрахимович изведе ПСЖ с капитанската лента и остана на терена до края на първото полувреме. На почивката гостите водеха с 2:1 след попадения на Ервен Онженда и Жан-Кристоф Баебек, но грешки в защитата през втората част доведоха до обрата. Първо в 51-ата минута Юсуф Пулсен изравни с глава след центриране от корнер, а четвърт час по-късно Денис Томала се разписа на празна врата за 3:2.

Последният гол в мача бе дело на Щефан Хирлендер в 77-ата минута. Негов удар рикошира в бранител на ПСЖ и заблуди вратаря Никола Душес.

Следващата контрола на парижани е на 23 юли срещу Ница.

РЕД БУЛ ЛАЙПЦИГ - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 4:2
0:1 Онгенда (10)