Дунав си тръгна непобеден от Разград

Дунав 2010 записа равенство 1:1 в първата си контрола по време на подготовката си за сезон 2014-2015 в Североизточната "В" група. Русенци гостуваха в Разград във вечерта на 17 юли, четвъртък, на отбора на "Лудогорец", който ще се състезава в новосформираната Елитна група за юноши до 21 г.

Старши треньорът Веселин Великов започна с Цветомир Цанков на вратата. В отбрана той заложи на Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов и Атанас Атанасов. Пред тях бяха Диян Димов, Ивайло Раденцов, Николай Колев, Андреас Васев, Георги Чакъров и Мирослав Будинов.

Разградският тим поведе в резултата в 15-ата минута. Дунавци имаха своите шансове да изравнят, но до почивката това не се случи и първата част приключи при 1:0 за домакините.

След подновяването на играта Великов започна с промените и постепенно на терена се появиха всички футболисти, които в момента се готвят с "Дунав". Междувременно настоятелните действия на гостите дадоха резултат и Раденцов изравни с точно изпълнение на дузпа в 50-ата минута.

"Като за първа контрола резултатът е нормален. Разбира се, че има още какво да се желае. Вкараха ни гол от единственото си положение в мача, а ние изпуснахме. Има още върху какво да работим", заяви след срещата треньорът.

Следващата приятелска среща на "Дунав" е на 19 юли, събота, в Добрич срещу местния "Добруджа".