Черна гора елиминира Македония със "златен гейм" и среща Гърция на финала на Европейската лига

Гърция и Черна гора ще играят на финала в Европейската лига при мъжете. Това стана ясно след изиграните късно снощи полуфинали-реванши.

Гърция надигра с 3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 25:22) Словения като гост в Марибор и така компенсира загубата си с 2:3 в първия мач. Страхотен мач за гърците направи звездата на тима Митар Джурич, който заби 33 точки (3 аса, 2 блокади, 53 % в нападение). За словенците Тине Урнаут отбеляза 15 (1 блокада, 48 % в атака).

Страхотна драма имаше в Будва, където Черна гора прие Македония след загубата с 1:3 в първия мач в Скопие. Черногорците се наложиха на свой ред с 3:1 (25:21, 13:25, 25:22, 25:23) и изравниха общия резултат от двете срещи, което предполагаше златен гейм. В него домакините спечелиха с 15:10 и се класираха за финала. За Македония като резерва се появяваше разпределителят и капитан на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) Гьорги Гьоргиев, който успя да направи 1 точка (100 % в атака). Съотборникът му Йовица Симовски бе най-резултатен с 28 (2 аса, 55 % в нападение). За домакините от Черна гора по 19 точки реализираха Александар Минич (1 блокада, 58 % в нападение) и Божидар Чук (2 аса, 65 % в атака).