Мъри и Астана разбиха израелски гранд в Лига Европа

Отборът на Станимир Стоилов Астана постигна впечатляваща победа с 3:0 над Апоел (Тел Авив) в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Казахстанците откриха резултата от дузпа чрез Рожер Каняс още в 14-ата минута. Тогава гостите от Израел останаха и с човек по-малко след червен картон на Орел Дгани. В 58-ата минута Танат Нусербаев удвои за Астана, а в 60-ата Абзал Бейсебеков вкара и трето попадение. В последните десет минути на срещата в игра се появи българският нападател Атанас Курдов.

Така Астана си осигури комфортна преднина преди реванша след седмица. Все още обаче не е ясно къде ще бъде игран вторият мач, тъй като от УЕФА взеха решение в Израел да не се провеждат евромачове заради неспокойната обстановка там.

АСТАНА - АПОЕЛ (ТЕЛ АВИВ) 3:0
1:0 Каняс (16-д)
2:0 Нусербаев (58)
3:0 Бейсебеков (69)