Младок с два гола за Челси при 5:0 в първата контрола

Челси разгроми Уикъмб Уондърърс с 5:0 в първата си лятна проверка. Срещата на "Адамс Парк" беше бенефис за халфа на домакините Мат Блуумфийлд, който в последните 10 години изигра над 300 мача за тима от Лига 2. Жозе Моуриньо заложи на състав, в който липсваха всички големи звезди, а един от младоците - Изи Браун, остави отлични впечатления с представянето си и отбеляза два от головете.

Централният нападател Патрик Бамфорд откри резултата за "сините" от Лондон в 20-ата минута и това бе единственият гол до почивката. След нея на терена се появиха част от основните футболисти и резултатът не закъсня. В 48-ата минута Браун се разписа за 0:2, а малко по-късно Джон Тери вкара трето попадение за Челси. Доскорошният английски национал се разписа след центриране от корнер.

Бранислав Иванович с глава реализира четвъртото попадение във вратата на Уикъмб, а 17-годишният Изи Браун изтръгна аплодисментите на публиката с хубав далечен удар за крайното 0:5 в 87-ата минута.

Следващата контрола на Челси е срещу АФК Уимбълдън в събота.

Съставът на Челси: Марк Шварцър (73 - Бийни); Тод Кейн (20 - Зюма), Натаниъл Чалобах (46 - Иванович), Андреас Кристенсен (46 - Тери), Нейтън Аке (46 - Дасилва); Ориол Ромеу (73 - Хаутън), Марко ван Гинкел (46 - Матич); Джон Суифт (46 - Салах), Люис Бейкър (46 - Бога), Лукас Пиасон (46 - Браун); Патрик Бамфорд (46 - Соланке)

УИКЪМБ УОНДЪРЪРС - ЧЕЛСИ 0:5
0:1 Бамфорд (20)
0:2 Браун (48)