Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Детският състав на Ботев Пд прегази шведи с двуцифрен резултат

Децата на Ботев от набор 2001 продължават великолепното си представяне на турнира Gothia Cup в Швеция. След като във вчерашния ден "канарчетата" победиха с 1:0 португалския АЦД Грания, днес пловдивчани разгромиха с 11:0 шведския Тиринге. По този начин "жълто-черните" си осигуриха класиране в следващата фаза на надпреварата. Пловдивчани реализираха 5 попадения през първата част и 6 след почивката.

По 3 гола вкараха Димитър Тонев и Иван Василев, а останалите попадения бяха отбелязани от Слави Шопов, Тошко Пашомов, Кристиан Добрев и Мартин Петков. 11-ото попадение за ботевистите бе автогол на футболист на шведите. Утре Ботев се изправя срещу друг представител на страната домакин - Холмалундс. Двубоят, който се явява последен в груповата фаза, е от 10:40ч. българско време.