Българското дерби в Казахстан завърши наравно, Пеев с гол

Даниел Пеев вкара гол за Спартак Семей при равенството 1:1 у дома срещу Астана в мач от 20-ия кръг на казахстанското първенство. Българският халф се разписа със силен далечен удар от 35 метра в 43-ата минута. Това е втори гол за Пеев с екипа на Спартак. Пеев и неговият български съотборник Виктор Генев играха по 90 минути за домакините.

Воденият от треньора Станимир Стоилов отбор на Астана изравни чрез автогол на Горан Обрадович осем минути преди края. В 64-ата минута Стоилов пусна в игра като резерва българския нападател Атанас Курдов. Бившият футболист на Славия беше замесен в гола, довел до равенството 1:1. Курдов пое топката в наказателното поле на Спартак след избиване на далечен удар и опита да подаде към свой съотборник, но Обрадович вкара топката в мрежата на домакините в опита си да изчисти. В края на срещата Атанас Курдов пропусна да донесе успеха за Астана. Столичани са на трето място в класирането с актив от 35 точки, докато Спартак Семей е на последната 12-а позиция с едва 11 точки.