СуперКлозе има голове колкото целия тим на Аржентина на Мондиали (ВИДЕО)

Голмайстор номер едно в историята на световните финали Мирослав Клозе тази вечер излиза с Германия срещу Аржентина на “Маракана” в битка за световната корона. 36-годишният голаджия първо изравни постижение на Роналдо от 15 гола на Мондиали, а срещу Бразилия го изпревари и вече е еднолично на върха с 16 попадения, вкарани в четири поредни първенства. Три от тях пък са срещу Аржентина - едно в четвъртфинала през 2006 г., спечелен с дузпи, и две при разгромното 4:0 на четвъртфинала през 2010 година.

Интересното е, че само той има толкова голове колкото всичките играчи на “гаучосите” от първенства на планетата. И то въпреки че в състава на южноамериканците има имена като Лионел Меси, който играе трети Мондиал. Суперзвездата на Барселона има пет попадения, като четири от тях са по терените в Бразилия. Толкова има и Гонсало Игуаин, който пък има едно срещу Белгия, но четири от ЮАР 2010 година. Макси Родригес вкара решаващата дузпа срещу Холандия, която не се брои, но има три попадения от Мондиала преди осем години – 2006 година.

Демикилес преди четири години бе точен срещу Гърция, а на това първенство Рохо и Ангел ди Мария с по един гол донеха победите над Нигерия с 3:2 в последния мач от груповата фаза и Швейцария с 1:0 в осминафинала.

Мирослав Клозе 16 гола  (5 -2002, 5 -2006, 4-2010, 2 -2014)
....................................................................................................................
Лионел Меси – 5 гола (1- 2006, 4 - 2014)