Аплодисменти за Бербатов (видео)

Димитър Бербатов записа отлично начало на новия сезон в Монако. Само за едно полувреме българският нападател наниза три гола в контролата с аматьорския австрийски тим Занкт Вайт, която беше спечелена с 12:0. Спарингът беше дебютен за френския тим за лятната подготовка и се игра на лагера на отбора в Клагенфурт.

Митко започна като титуляр и имаше честта да забие първото попадение в 8-ата минута. След само две минути той направи 2:0, а третия си гол реализира в 43-ата минута. Бербо също така асистира на съотборника си Валер Жермен за четвъртия точен изстрел в мрежата на съперника. Другите два гола до почивката бяха дело на Яник Ферейра Караско. На полувремето българинът беше сменен.

По време на срещата новият треньор Леонардо Жардим, за когото това беше дебют начело на отбора, смени всичките си играчи, но на терена не се появи Фалкао.

Шестте гола през второто полувреме бяха вкарани от Еманюел Ривиер (47', 59'), Дилан Бахамбула (49'), Лукас Окампос (57', 67') и Фабиньо (78').