Долапчиев и компания отпаднаха безславно от Лига Европа (видео)

Македонският Хоризонт (Турново) отпадна от Лига Европа след нова загуба от грузинския Чихура. На стадион "Михаил Месхи" в Тбилиси домакините нямаха никакви проблеми. Първата среща в Скопие завърши 1:0 в полза на грузинците, а сега те се наложиха с 3:1. В състава на гостите личаха имената на трима българи сред титулярите, а още двама се появиха в последствие като резерви. Иво Харизанов започна от самото начало, но в 53-ата минута беше заменен от Мартин Ковачев. Радко Мутафчийски и Тихомир Найденов играха по пълни 90 минути, а юношата на ЦСКА Григор Долапчиев влезе на терена в 60-ата минута на мястото на Мавров при резултат 1:1.

Габедава и Рехвиашвили обаче в рамките на 9 минути след 60-ата осигуриха успеха на Чихура. Липсваше в атаката на Хоризонт нападателят Георги Какалов, който се възстановява от операция на коляното.

В Лига Европа имаше и едно българско съдийско участие. Цветан Кръстев ръководи срещата между Дъндолк (Ейре) и Жьонес (Люксембург) с помощници Диян Вълков, Александър Атанасов и Радан Мирянов. Ирландците спечелиха мача с 3:1 и отиват напред с общ резултат 5:1.