Пореден рецитал на орлите - Лудогорец се разправи с нов румънски гранд (видео)

Лудогорец изигра поредна впечатляваща контрола в Англия, в която разби с 4:2 четвъртия в румънското първенство тим на Динамо (Букурещ). Българският шампион поведе с 3:0 до почивката след попадения на Жуниор Кишада, Даниел Абало и Марселиньо, но в началото на второто полувреме Лемак и Гавриля върнаха два гола. Крайното 4:2 оформи Абало в 65-та минута.

Това бе най-малкото, с което се отърва грандът от Букурещ, тъй като орлите пропиляха поне още 4-5 чисти положения.

Разградчани започнаха по-настървено срещата и откриха резултата още в 5-та минута. Това стори Жуниор Кишада, който се възползва от грешка на румънската отбрана в собственото им наказателно поле, излезе очи в очи с Балградеан и хладнокръвно реализира.

В 12-та минута Кишада бе съборен пред наказателното поле на Динамо, Златински се нагърби с изпълнението на нарушението, но от удобна позиция стреля над вратата.

Постепенно тимът от Букурещ изравни играта, но в 32-та минута българският шампион вкара втори гол. Добра многоходова атака завърши с пас на Минев към Дани Абало, испанецът овладя топката на 12 метра фронтално срещу румънската врата и след фалцов удар по земя я изпрати за втори път в мрежата на Динамо.

В 40-та минута поредна отлична комбинация на орлите завърши с трети гол. Шоко центрира отдясно, футболист на разградчани хитро прескочи топката за Марселиньо, който с едно докосване вкара великолепено попадение.

Само две минути по-късно разградчани пропуснаха нова отлична възможност. Абало изведе Кишада сам срещу вратаря, но нападателят стреля в аут.

В заключителните секунди на първата част Динамо за малко не си отбеляза куриозен автогол. Бранител на румънците изрита топката, която рикошира в гърба на негов съотборник и се насочи под напречната греда. Балградеан, с върха на пръстите си, успя да я отклони, тя тупна около голлинията и притичал защитник я изчисти напред.

Второто полувреме започна с две голови възможности за Лудогорец. Първо Кишада получи добър пас и опита да прехвърли противниковия вратар, но шутът му не се получи, а секунди по-късно центриране отляво като по чудо не доведе до нов гол в румънската врата.

Малко изненадващо, но в 51-та минута шут на Лемак от границата на наказателното поле и не добра намеса на Чворович попадна в мрежата на Лудогорец. Шест минути по-късно Гавриля вкара второ попадение за Динамо след нов изстрел от около 17 метра и нова грешка на вратаря на орлите.

Двете попадения не разколебаха Лудогорец и в 65-та минута Абало вкара четвърти гол за своя тим, останал очи в очи с противниковия вратар.

Последваха нови три опасни атаки на орлите. Първо Ешпиньо стреля, но вратарят спаси. Минути по-късно отличен пробив на Мисиджан завърши с неточен шут, а малко по-късно холандецът осъществи нов пробив и центрира към Михаил Александров, който нацели лявата греда.

В 79-та минута Витиня отне и с диагонален пас изведе Кайсара на дясното крило, който пусна към Мисиджан, но крилото на разградчани направи непростим пропуск, стреляйки от 5 метра в ръцете на румънския страж.

Така Лудогорец постигна четвърта поредна победа в контролите си на английска земя и второ 4:2 срещу гранд от Румъния, след като преди няколко дни надигра с този резултат и Стяуа.

Абало 65

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Шоко, Моци, Терзиев, Минев, Луму, Златински, Анисе, Абало, Марселиньо, Кишада (през второто полувреме влизат: Чворович, Дяков, Кайсара, Ал. Александров, Вандерсон, М. Александров, Ешпиньо, Безяк, Барт, Мисиджан, Витиня)

ДИНАМО (БУКУРЕЩ): 34. Балградеан, 26. Руш, 14. Фаи, 93. Барбояну, 6. Йонита, 90. Попа, 19. Бубакар, 17. Елтон да Силва, 8. Ротариу, 93. Лазар, 99. Билински (Лемач, Гавриля)