Голово шоу и гръмка победа за ЦСКА срещу белгийски гранд - Тони Силва ги разсипа (видео)

ЦСКА постигна впечатляваща победа с 3:2 над белгийския гранд Брюж в четвъртата си контрола на холандска земя. Армейците изиграха най-добрия си мач от началото на лятната подготовка и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Футболистите на Стойчо Младенов на два пъти излизаха напред в резултата чрез Тони Силва и Александър Тунчев, но белгийците изравняваха с голове на Лиор Рефаелов и Уанг. Така се стигна до 84-та минута, в която най-добрият футболист в тази среща - Тони Силва, осъществи изключителен пробив по дясното крило и сервира топката на Иван Маркович, за когото не бе проблем да оформи крайното 3:2 за ЦСКА.

В първите минути срещата бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати. Постепенно червените се активизираха и в 16-та минута успяха да открият резултата. Иван Стоянов центрира към Тони Силва, който се възползва от неразчетено излизане на белгийския страж Куйович, топката удари червения нападател в седалищните части и влетя в мрежата на Брюж - 1:0 за ЦСКА.
ЦСКА с престижна победа над Брюж
Само три минути по-късно белгийците върнаха попадението чрез Лиор Рефаелов, който се разписа с глава след добро центриране отляво.

Това не разколеба футболистите на Стойчо Младенов, които продължиха с добрата си игра и в 31-та минута вкараха втори гол. Негов автор стана Александър Тунчев, който реализира с глава след центриране от корнер.
Пет минути по-късно армейците като по чудо не отбелязаха трето попадение. Отлична атака на Венци Василев отдясно завърши с пас към Маркиньос. Бразилецът овладя топката и стреля технично с десния крък, но фалцовият му шут от 8-9 метра профуча покрай левия страничен стълб на Куйович.

Червените започнаха по-добре и в началото на второто полувреме. Те повече владееха топката, а в 56-та минута опасен шут на Стоянов се отби в противников играч, което спаси белгийците от ново главоболие.

В 64-та минута Брюж успя да изравни. Това стори резервата Уанг, който възползва от центриране отдясно и без проблем прати топката в празната врата. Попадението обърка българския отбор, който започнаха по-често да се пропуква в защита. В 75-та минута Брюж за малко не осъществи пълен обрат след опасен изстрел на Йоргенсен.

Вездесъщият в този мач Тони Силва обаче не бе казал последната си дума. В 84-та минута той преодоля трима противникови футболисти по дясното крило, навлезе в наказателното поле и подаде към непокрития Иван Маркович, който отбеляза след шут от 8-9 метра за крайното 3:2 за ЦСКА.

Това бе първа победа за футболистите на Стойчо Младенов след четири изиграни контроли в Холандия. До днес армейците бяха записали две равенства от по 1:1 срещу Криля Советов и Гент, а от Уайт Стар претърпяха поражение с 0:1.

ЦСКА - БРЮЖ 3:2

1:0 Тони Силва 16
1:1 Лиор Рефаелов 19
2:1 Александър Тунчев 31