Мъри започна ударно начело на Астана

Отборът на Астана, където старши треньор е Станимир Стоилов, победи с 4:1 като гост Пюник (Ереван) в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. Атанас Курдов, който също е в тима, пък отбеляза последното попадение за казахстанците.

Резултатът бе открит в 40-ата минута от Танат Нусербаев, а Бауржан Джолчиев удвои в 67-ата. Минута по-късно Агван Папикян намали за арменците, но в 71-ата Фокси Кетхевоама вкара трети гол за казахстанския тим, преди Курдов да оформи крайното 4:1 в 84-ата.

Така реваншът след седмица в Астана е протоколен и Стоилов и компания вече могат да се готвят за втория кръг, където трябва да срещнат хърватския Риека.

ПЮНИК - АСТАНА 1:4
0:1 Нусербаев (40)
0:2 Джолчиев (67)
1:2 Папикян (68)
1:3 Кетхевоама (71)
1:4 Курдов (84)