Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

Още една българска победа на "Уимбълдън"

Джулия Терзийска и украинката Елена Плоскина се класираха за втория кръг в схемата за девойки на Откритото първенство по тенис на Великобритания "Уимбълдън", след като победиха с 3:6, 7:6(6), 6:3 Луиза Стефани и Рената Сарасуа. 18-годишната българка и нейната партньорка на двойки стартираха лошо мача след загуба с 3:6 в първия сет, а във втория бяха само на един гейм от окончателната загуба. Те обаче бяха пределно мобилизирани и изравниха в тайбрек срещу бразило-мексиканското дуо, след което взеха с лекота втория сет и се класираха за втория кръг на турнира от Големия шлем.

Терзийска и Плоскина ще изпитат сериозни затруднения във втория кръг, където ще срещнат поставените под номер 4 в схемата Кати Бълтър от Великобритания и Ивана Йорович от Сърбия.