Берое победи убедително Монтана

Съставът на Берое постигна победа с 3:0 над тима на Монтана в първата си контролна среща, ден след пристигането на отбора в планинското градче Тетевен. Беройци диктуваха случващото се на терена през всички 90 минути, а попаденията бяха реализирани от Жуниор Мапуку, Георги Костадинов и Станислав Костов.

В 6-ата минута Жуниор Мапуку изведе през центъра Димо Бакалов, който центрира кълбото към Крис Гади, но френският полузащитник не успя да играе с топката, избира от защитата на Монтана. Три минути по-късно Жуниор Мапуку се размина с кълбото при центриране на Салим Керкар и не успя да нанесе удар към вратата.

В 14-ата минута „заралии“ успяха да открият резултата след отлично взаимодействие между Салим Керкар, Самир Аясс и Жуниор Мапуку, а последният с плътен изстрел се разписа за 0:1. Само три минути по-късно преднината на „старозагорци“ бе удвоена. Георги Костадинов засече центрирана от Крис Гади топка, но стражът на Монтана успя да парира кълбото. То се отби от десния страничен стълб и попадна отново в Георги Костадинов, който от втория си шанс бе безпогрешен – 0:2.

В 23-ата минута Венцислав Христов овладя центрирана топка от Крис Гади в наказателното поле и стреля към вратата, но Ангел Рахов бе застанал на пътя на кълбото и го изчисти. Три минути след това изстрел на Жуниор Мапуку срещна напречната греда.

В 35-ата минута Юлиян Ненов получи топката в пеналта на „беройци“ и стреля оттам, но Благой Макенджиев се намеси сигурно и изби. Секунди по-късно отново решаващата реакция на Благой Макенджиев предотврати попадение в неговата врата. При извеждащ пас към Йордан Димитров стражът на „беройци“ бе заел правилното място и изби кълбото. В ответната атака диагонален удар на Венцислав Христов не намери целта. В 42-ата минута Юлиян Ненов стреля от големия пеналт, но топката премина встрани от рамката на вратата.

Три минути след началото на втората част след неразбирателство между защитата на Берое и стража Макенджиев Християн Попов се възползва от ситуацията, пробвайки се да прехвърли вратаря на „заралии“, но не намери целта. В 52-ата минута Станислав Костов намери Венцислав Христов по левия фланг, който стреля от ъгъла на големия пеналт, но извън целта. Четири минути по-късно Сергей Георгиев от Монтана бе фаулиран на дъгата на наказателното поле и главният арбитър на срещата отсъди пряк свободен удар, изпълнен от Красимир Илиев, но право в стената от играчи.

В 59-ата минута Жуниор Мапуку изпълни пряк свободен удар от ъгъла на големия пеналт, но стражът на Монтана изби в ъглов удар. При последвалото центриране на Илия Мунин Жуниор Мапуку засече кълбото с глава от непосредствена близост, но над Четири минути след това Станислав Костов покачи на 0:3 след хубав извеждащ пас на Крис Гади, като деветката на „беройци“ успя да преодолее Раиф Мурадов и от границата на големия пеналт вкара топката неспасяемо в мрежата.

В 75-ата минута отново той получи възможност да вкара второ попадение в срещата, но перфектната намеса на Христо Иванов предотврати четвърти гол. Ответната атака завърши с удар на Александър Киров от границата на големия пеналт, но след рикошет в крак на бранител на Берое топката напусна терена. Две минути преди изтичането на редовните 90 Александър Киров засече центрирана от ъглов удар топка, но Михаил Михайлов изби с крак в нов корнер. Следващата проверка на „заралии“ е в идващата неделя срещу отбора на Левски (София) в Правец.

Монтана 1921 (Монтана) – Берое (Стара Загора) 0:3

голмайстори: 0:1 Жуниор Мапуку 14′, 0:2 Георги Костадинов 17′, 0:3 Станислав

Монтана (I полувреме): 25. Ивайло Василев, 13. Раиф Мурадов, 14. Ангел Рахов, 5. Асен Георгиев, 4. Георги Пейчев, 18. Янко Ангелов, 20. Красимир Илиев, 7.
Йордан Тодоров, 11. Юлиян Ненов, 23. Сергей Георгиев, 9. Йордан Димитров;

Монтана (II полувреме): 1. Христо Иванов, 13. Раиф Мурадов, 14. Ангел Рахов, 5. Асен Георгиев, 4. Георги Пейчев (88′ – 6. Денис Николаев), 20. Красимир Илиев, 8. Петър Лазаров, 17. Даниел Пехливанов, 16. Владимир Мичев, 23. Сергей Георгиев, 24. Александър Киров;

старши треньор: Ферарио Спасов

Берое: 22. Благой Макенджиев (77′ – 1. Михаил Михайлов), 91. Крис Гади, 21. Елиаш да Силва, 3. Владимир Зафиров (67′ – 6. Иво Иванов), 28. Веселин Пенев (62′ – 15. Георги Динков), 70. Георги Костадинов (64′ – 92. Стефан Спировски), 88. Димо Бакалов (46′ – 2. Илия Мунин), 8. Самир Аясс, 17. Салим Керкар (37′ – 9. Станислав Костов), 7. Венцислав Христов (54′ – 4. Аласан Н’Диайе), 30. Жуниор Мапуку (72′ – 5. Танко Дяков);

неизползвани резерви: 12. Иван Караджов, 19. Пламен Тенев, 27. Игор Джоман;

старши треньор: Петър Хубчев