България с изненадваща загуба от Словения с 1:3 в Европейската лига (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от "Б" националния отбор на България допуснаха 4-та загуба в Европейската лига. Момичетата на селекционера Иван Петков малко изненадващо паднаха вкъщи от Словения с 1:3 (22:25, 25:16, 20:25, 23:25) във втората среща помежду им от 4-ия кръг в Група "А", играна тази вечер пред около едва 200 зрители в зала "Христо Ботев" в София.
България - Словения 1:3
Така българките останаха на 2-ро място във временното класиране с 14 точки след 4 победи и 4 загуби, а словенският тим е 3-ти с 12 точки също след 4 победи и 4 загуби. Лидер е отборът на Турция с 15 точки след 5 победи и 3 загуби. В следващия кръг България гостува именно на туркините, а Словения е домакин на аутсайдера Азербайджан.
Българските момичета тръгнаха слабо в първия гейм на мача и позволиха на гостенките от Словения да поведат с 8:5 до първата техническа пауза. Постепенно България изравни резултата, но в ккрайна сметка словенките взеха гейма с 25:22. България отговориха във втората част и след много по-организирана игра и по-малко грешки успяха да изравнят за 1:1 след 25:16. В третия гейм българските волейболистки успяха да наваксат изоставане от 3:8, но Словения отново взе аванс в края, за да поведе с 2:1 след 25:20. Четвъртата част се разви по подобен сценарий - 25:23 и 3:1 за възпитаничките на треньора Бруно Найдич.
Най-резултатни за българския тим станаха Нася Димитрова (3 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) и Силвана Чаушева (1 блок, 2 аса и 50% ефективност в атака) с по 14 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха. За словенките Сара Хутински (4 блока, 3 аса и 53% ефективност в атака) и Ника Блажне (1 ас, 54% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) реализираха съответно 15 и 14 точки за победата.
БЪЛГАРИЯ: Милена Димова 5, Нася Димитрова 14, Симона Димитрова 7, Мирослава Паскова 13, Петя Баракова, Силвана Чаушева 14 - Кристин Колчагова-либеро (Гергана Димитрова 9, Цветелина Николова 2, Виктория Григорова 5, Жана Тодорова)
Старши-треньор: Иван Петков
СЛОВЕНИЯ: Сара Хутински 15, Ника Блажне 14, Иза Млакар 10, Сара Найдич 4, Марина Цветанович 13, Валентина Заложник 9 - Катя Медвед-либеро (Ева Мори, Сара Валенчич 1, Урска Игличар, Сара Планиншеч, Лана Счука)
Старши-треньор: Бруно Найдич.

Снимки: ИЛИЯ СТОИМЕНОВ, SPORTAL.BG