Джокович се класира напред след 3:0, рамото му е добре

Поставеният под номер 1 в схемата Новак Джокович се класира за осминафиналите на "Уимбълдън", след като победи Жил Симон с 6:4, 6:2, 6:4 в мач от третия кръг на турнира, продължил два часа и 13 минути. Сърбинът срещна по-малко трудности, отколкото в миналия кръг срещу Радек Щепанек, когато загуби сет и бе близо до това да загуби втори.

Ноле показа много агресивна игра срещу Симон, като излезе на мрежата 36 пъти при успеваемост от 75 процента, показа статистиката. Джокера загуби три пъти сервиса си в мача, но от своя страна направи 7 пробива, за да стигне до крайния успех след малко над 2 часа игра. Сърбинът направи седем аса срещу два за своя съпенрик и се отличи с 31 "печеливши удара". В средата на третия сет Новак получи медицински таймаут заради силни болки в лявото рамо след лошо падане. Впоследствие се оказа, че няма нищо сериозно.

В първия сет Джокович поведе с 4:2, Симон изравни за 4:4, но след това Джокович се пребори първо за сервис-гейма си, а после и за още един пробив и затвори частта с 6:4. Във втория сет Джокович измъкна с големи усилия подаването си при 1:1, след което проби и контролираше събитията във втория сет, в който Симон взе само два гейма. В третия сет французинът успя да осъществи ранен пробив. В крайна сметка сърбинът обърна развоя.

За място на четвъртфиналите Джокович ще спори с Жо-Вилфред Цонга, който победи в три сета Джими Уанг.