България със загуба №8 в Световната лига

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха загуба №8 в Група В на Световната лига, след като паднаха от Сърбия с 0:3 (21:25, 18:25, 19:25) пред около 5000 зрители в зала "Войводина" в Нови Сад. Сърбия пък записа 5-ти успех от началото на турнира. В неделя (29 юни)България отново излиза срущу Сърбия от 21,00 часа в зала "Чаир" в Ниш.
Първият гейм на срещата започна малко по-добре за българите, които поведоха с 4:2 след атака и контра блок-аут от втора линия на Цветан Соколов. Последваха грешка от сервис на Соколов, ас на звездата на домакините Александър Атанасийевич и двоен удар на българите и 5:4 за "плавите". До техническата пауза разликата стана 8:6 след контраатака-пайп на Никола Ковачевич. Играта продължи точка за точка до 12:10, след което последваха грешка от сервис и атака в аут на Атанасийевич и отлична блокада на Виктор Йосифов и 13:12 за българските момчета. Последва нов миниобрат и 14:13 за Сърбия след атака на Урош Ковачевич и грешка в нападение на Цецо Соколов. Преднината на сръбския тим стана 16:13 след два поредни силни аса на Никола Ковачевич. Предимството на домакините нарасна до 18:14 след успешна контра на Атанасийевич, което накара Камило Плачи да вземе тайм-аут. Това даде ефект и българските "лъвове" намалиха до 17:18 след аут на Атанасийевич и технично пускане на българския капитан Тодор Алексиев. "Репрезентацията" веднага си върна предимството си при 21:17 след атака и блокада на Урош Ковачевич. В крайна сметка възпитаниците на треньора Игор Колакович без проблеми взеха гейма с 25:21 след поредна силна атака на Атанасийевич.

Втората част тръгна равностойно до 4:4, след което Сърбия дръпна с 6:4 след нова успешна атака на Александър Атанасийевич и ас на разпределителя Никола Йовович. Разлика се запази до 8:6 след блок-аут на Никола Ковачевич. Резултатът стана 10:7 след силен ас на Атанасийевич, което принуди Камило Плачи да поиска тайм-аут. Въпреки усилията на българските момчета, "плавите" запазиха преднината си и даже я увеличиха до 14:9 след блокада на Марко Подрасчанин и ас на Сречко Лисинац. Последва второ прекъсване за Камило Плачи, но и това не помогна. Втората техническа пауза дойде при 16:9 за Сърбия след атака в аут на Цецо Соколов и контраатака-пайп на Никола Ковачевич. Междувременно в игра за България влезе Николай Пенчев на мястото на Тодор Алексиев. Последва контра блок-аут на Урош Ковачевич и 17:9, след което на полето се появи Валентин Братоев вместо Тодор Скримов. Двата тима продължиха равностойно до 21:15 след атака през центъра на Сречко Лисинац, след което сърбите спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:18 след атака на Урош Ковачевич и поведоха с 2:0.
България
  поведе с 3:2 след ас на Цветан Соколов. Александър Атанасийевич застана на сервис и Сърбия поведе с 5:3. Камило Плачи взе прекъсване за България. Валентин Братоев намали до 4:5. Тодор Алексиев атакува в аут и 4:7. Никола Ковачевич заби ас за 8:4 за Сърбия при първото техническо прекъсване. Сърбия успя да поведе с 13:7 след грешка на България.  Урош Ковачевич заби ас за 14:7.  Николай Николов направи 8:14 с атака през центъра. Виктор Йосифов заби втора поредна точка през центъра за 9:14. Цецо Соколов заби ас за 11:15. Нов силен сервис на Соколов доведе до грешка на либерото Невен Майсторович – 12:15. Александър Атанасийевич атакува по правата от зона 2 за 16:12 при второто техническо прекъсване. Валентин Братоев заби ас за 14:16. Блокаут на Цветан Соколов и 15:16. Нов ас на Валентин Братоев и 16:16. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Никола Ковачевич направи ас за 19:16. Николай Пенчев отигра по диагонала от зона 4. Цветан Соколов намали до 18:20. Блок на Марко Подрасчанин и 22:18 за Сърбия. Камило Плачи взе прекъсване за България. Сърбия стигна до мачбол след пайп на Никола Ковачевич за 24:19. Ники Пенчев атакува в аут и Сърбия спечели 3-ата част с 25:19.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:21, 25:18, 25:19)