Испания и Англия се класираха на четвъртфиналите на Европейското първенство след обрати – на живо от Германия с обстановката след двата мача

Литекс подчини новия отбор на Славия, Менди бележи (видео+галерия)

Отборът на Литекс победи Славия с 2:0 в приятелски двубой, който се игра в Правец. Попаденията за "оранжевите" вкараха Джаксън Менди (11) и Георги Минчев (90). В 68-ата минута Джордан изпусна дузпа.

Това бе първа контрола за тима на "белите" по време на лятната подготовка. До този момент пък "оранжевите" изиграха две проверки, в които записаха победа и загуба.

За тима на Милен Радуканов взеха участие новите попълнения Мичел Бургзорг, Станислав Генчев, Джереми Манзоро, Вилиан Бижев, Димитър Везалов и Иван Вълчанов. Приятелският двубой на живо наблюдават Георги Иванов и Пепе Мурсия.

Литекс - Славия 2:0 През първата част Литекс бе по-активният тим и надигра своя опонент. Ясно си пролича, че голяма част от състезателите на Славия за първи път играят заедно и още не са сработени. Не случайно "белите" трудно комбинираха и не успяха да застрашат сериозно вратата на Илко Пиргов нито веднъж.

Литекс - Славия 2:0 Двубоят стартира с опасност пред вратата на Георги Петков. В 6-ата минута Петър Златинов излезе сам срещу стража след грешка в защитата на Славия, но се забави да стреля и Везалов изби в корнер.

Пет минути по-късно падна първото попадение в срещата. Негов автор бе Джаксън Менди. Бившият футболист на ЦСКА се разписа с глава в 11-ата минута, след центриране от корнер.

В 14-ата минута тимът на Красимир Балъков бе на крачка от втори гол. Момчил Цветанов стреля с глава, но кълбото срещна напречната греда.

Славия отправи първия си точен удар чрез Бижев чак в 25-ата минута, който бе отразен с лекота от Илко Пиргов.

Минута по-късно Омар Косоко излезе на добра позиция и стреля с левия крак, но късметът му изневери и топката профуча на сантиметри от левия стълб. До края на първата част на терена не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха в съблекалните за почивка.

Литекс - Славия 2:0 През вторите 45 минути отборът на Славия излезе коренно преобразен и започна да гледа доста по-смело към вратата на противника.

Въпреки това в самото начало Армандо Ваюши нацели гредата. Следващите няколко минути обаче преминаха под диктовката на "белите".

В 56-ата минута Манзоро изпълни отлично пряк свободен удар, но късметът не бе на негова страна и кълбото срещна горната греда. При добавката Иван Вълчанов не успя да вкара на празна врата.

Малко по-късно Бургзорг можеше да изравни след индивидуален пробив, който завърши с удар право в ръцете на стража на "оранжевите".

Литекс - Славия 2:0 В 68-ата минута Джордан изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Момчил Цветанов от страна на Димитър Везалов, който влезе в единоборството неразчетено.

В самия край на мача влезлият като резерва Георги Минчев оформи крайното 2:0, след като се възползва от отличан пас на Страхил Попов.

ЛИТЕКС - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Менди 10
2:0 Минчев 90

Литекс: Пиргов, Божиков, Менди, Бодуров, Попов, Колев, Ваюши, Златинов, Цветанов, Джордан, Косоко (Баривиейра, Станоев, Руменов, Минчев, Цветков, Малинов)

Славия: Петков, Пиргов, Ристевски, Везалов, Пиргов, Панов, Генчев, Бургзорг, Вълчанов, Манзоро, Бижев (Петров, Стоянов, Кастро, Александров, Георгиев, Иванов, Стоев, Силва, Семерджиев, Петков)

Жълти картони: Менди, Бодуров (Литекс), Ристевски (Славия)

снимки: Илия Стоименов Sportal.bg

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!