Берое със зрелищен успех срещу Хасково

Отборът на Берое победи с 3:2 Хасково в контрола, играна на стадион „Локомотив“ в Стара Загора днес. Аласан Н’Диайе откри в 11-ата минута, бившият играч на Берое Емил Ангелов изравни от дузпа в 19-ата минута. Крис Гади обае изведе беройци отново напред две минути по-късно. След почивката Венцислав Христов покачи на 3:1 в 56-ата минута. Джихат Кямил оформи крайното 3:2.

Хасково получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле в самото начало на двубоя, но изстрелът премина над целта.

В 6-ата минута Димо Бакалов бе изведен хитро зад защитата на гостите и останал сам срещу стража на Хасково стреля, топката се отби в гредата, но попадна отново в краката на Бакалов, който от метър не успя да нацели опразнената врата и кълбото напусна в аут.

Пет минути след това Иво Иванов получи удобна топка по левия фланг на атаката и намери хитро Аласан Н’Диайе, който от границата на малкия пеналт прати топката в мрежата, вкарвайки своето първо попадение със зелената фланелка.

В 19-ата минута Деян Лозев от гостите нахлу отляво в големия пеналт, но бе фаулиран от Аласан Н’Диайе и главният арбитър Иван Пенчев посочи точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. С изпълнението се нагърби бившият играч на Берое Емил Ангелов, който технично прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата – 1:1.

В ответната атака „беройци“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле. Салим Керкар стреля, но право в стената от играчи и кълбото попадна в Игор Джоман, който опита повторен удар, но отново срещна тялото на играч в червено. След кратко разбъркване Самир Аясс получи топката по левия фланг и стреля, но стражът Емил Данчев изчисти с върха на пръстите си, а кълбото се озова в краката на Крис Гади, който от непосредствена близост разстреля вратата на гостите – 2:1.

След половин час игра Димо Бакалов изведен отлично в коридор, но подвел си прекалено дълго топката, новото попълнение на „зелено-белите“ не успя да нанесе добър удар към вратата, а кълбото се рикошира и в крак на защитник и напусна терена в ъглов удар.

Старозагорци започнаха гръмко и втората част, след като в 51-ата минута Венцислав Христов покачи на 3:1. Десетката на Берое получи кълбото по десния фланг и завърши атаката с техничен удар по земя в далечния ъгъл на Боян Пейков.

Пет минути по-късно отново той получи кълбото този път по левия фланг, финтира няколко бранители в червено и стреля от ъгъла на големия пеналт, но топката не намери рамката на вратата.

В 60-ата минута Салим Керкар центрира страхотно в наказателното поле където Станислав Костов обаче бе блокиран преди да успее да отправи удар.

Джихат Кямил имаше възможност в 63-ата минута когато проби от ляво и центрира в наказателното поле, където негов съотборник засече с глава, но право в обсега на Иван Караджов, който улови.

На 1 юли Берое заминава на лагер в Тетевен, а на 2 юли е следващата проверка – срещу Монтана.

Берое – Хасково 3:2
голмайстори: 1:0 Аласан Н’Дайе 11′, 1:1 Емил Ангелов 19′(д), 2:1 Крис Гади 21′, 3:1 Венцислав Христов 56′, 3:2 Джихат Кямил 82′

Берое (I полувреме): 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 4. Аласан Н’Диайе, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов – 91. Крис Гади, 8. Самир Аясс, 17. Салим Керкар – 88. Димо Бакалов;

Берое (II полувреме): 12. Иван Караджов – 7. Пламен Тенев, 2. Илия Мунин, 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков – 21. Елиаш да Силва, 92. Стефан Спировски – 9. Станислав Костов, 8. Самир Аясс, 17. Салим Керкар – 10. Венцислав Христов;

Хасково: Емил Данчев, Костадин Личев, Петър Альошев, Николай Димитров, Атанас Кръстев, Мартин Райнов, Васил Велев, Владислав Узунов, Емил Ангелов, Вълчан Чанев, Деян Лозев (Боян Пейков, Кирчо Крумов, Бейсим Бейсим, Иван Скарлев, Милен Тодоров, Митко Плахов, Джихат Кямил, Галин Димов, Недялко Хубенов, Димитър Алексиев, Мариус Найденов);

снимка: beroe.bg