ЦСКА изпусна руснаци в здрав мач за старта на контролите в Холандия (видео и галерия)

Тимът на ЦСКА започна с равенство 1:1 с Криля Советов мачовете си по време на лагера на отбора в Холандия. Възпитаниците на Стойчо Младенов изнесоха добра втора част и имаха възможност да спечелят мача, след като поведоха в резултата с красив гол на Иван Стоянов. В края на мача обаче Елисеев изравни за руския тим.

Поради контузия мачът пропусна единственият към момента централен нападател на ЦСКА Мартин Камбуров. В негово отсъствие друго ново попълнение в състава Маркиньос бе избран да води атаката на отбора в схема 4-2-3-1, а зад него бяха Тони Силва, Ивайло Чочев и Антон Карачанаков. След почивката наставникът на "червените" Стойчо Младенов направи 10 промени в състава си, като единствено Тони Силва остана на терена.
ЦСКА с равенство срещу Криля Советов
В първите минути от двубоя руснаците бяха по-активният отбор на терена и създадоха повече опасности пред вратата на съперника. След няколко неточни удари на техни състезатели от сравнително удобни положения, те получиха правото да изпълнят и дузпа, след като съдията прецени, че Здравко Илиев е играл с ръка в наказателното поле. Вратарят на ЦСКА Стоян Колев обаче показа добър рефлекс и отрази удара на капитана на руснаците Станислав Драгун от бялата точка, за да запази резултата 0:0.

След това "червените" успяха да поизнесат играта в по-предни позиции, но без да задържат топката продължително време в свое владение и без да създадат чисти положения за гол пред вратата на Вавилин.
През второто полувреме ЦСКА започна много по-уверено и още в самото начало на частта откри резултата. Иван Стоянов даде аванс на "червените" с много красиво изпълнение извън наказателното поле. Крилото не остави шансове на вратаря на руснаците с прехвърлящ удар, който се заби точно под сглобката на гредите в десния ъгъл зад гърба му.

След попадението на Стоянов, ЦСКА заигра дори по-уверено и можеше да отбележи и втори гол, след като Неманя Милисавлевич се освободи на стрелкова позиция и пробва удара си, но прати топката встрани от вратата. Руският тим отговори с удар от пряк свободен удар, който обаче резервата на Стоян Колев - Анатоли Господинов, улови безпроблемно.

Въпреки няколкото добри атаки на ЦСКА, които не бяха завършени от футболистите на Стойчо Младенов, в края на мача руският тим успя да се върне в резултата, възползвайки се от лошо подреждане в отбраната на "червените". Елисеев бе изпуснат да пробие в наказателното поле през центъра на отбраната и с удар от десетина метра по тревата не остави шансове на Анатоли Господинов за 1:1. Почти веднага след това попадение, руснаците можеха да осъществят и пълен обрат, но Пламен Крачунов блокира в последния момент удара на нападателя на Криля Советов.
До края на мача ЦСКА отбеляза още едно попадение на своята сметка чрез Венцислав Василев, но неговото попадение бе отменено, тъй като реферът не бе дал сигнал за изпълнение на пряк свободен удар от страна на Борис Галчев, след който падна гола на Василев. Така в крайна сметка двата тима не успяха да се победят.

ЦСКА - КРИЛЯ СОВЕТОВ 1:1
1:0 - Иван Стоянов (50)
1:1 - Елисеев (76)

ЦСКА: Стоян Колев, Здравко Илиев, Александър Тунчев, Божидар Чорбаджийски, Брайън Ереро, Петър Витанов, Стивън Съндей, Тони Силва, Ивайло Чочев, Антон Карачанаков, Маркиньос
ЦСКА II Полувреме: Анатоли Господинов, Венцислав Василев, Юлиян Илианов, Пламен Крачунов, Васил Попов, Еденилсон, Борис Галчев, Неманя Милисавлевич, Иван Маркович, Тони Силва (70-Тони Стоичков), Иван Стоянов

Криля Советов:  Денис Вавилин, Дмитрий Ятченко, Иван Таранов, Алексей Концедалов, Телес Мартинс, Станислав Драгун, Емин Махмудов, Пьотър Немов, Евгений Баляйкин, Артьом Делкин, Сергей Корниленко