Сан Антонио докосва титлата след нова победа над Маями (видео+галерия)

Отборът на Сан Антонио Спърс е само на една победа от титлата в Националната Баскетболна Асоциация, след като тази нощ се наложи при гостуването си на Маями Хийт със 107:86 и по този начин поведе с 3:1 успеха във финалната серия.

Коуи Ленард отново беше неудържим за „Шпорите”, като този път записа срещу името си „дабъл-дабъл” от 20 точки и 14 борби, Тони Паркър и Пати Милс вкараха съответно по 19 и 14 точки за успеха, а Тим Дънкан се разписа с 10 точки и 11 борби.

Сан Антонио докосва титлата след нова победа над Маями

За шампионите с 28 точки завърши Леброн Джеймс, Крис Бош и Джеймс Джоунс вкараха съответно по 12 и 11 точки, а Дуейн Уейд приключи с 10 точки.

Още от първия съдийски сигнал баскетболистите на Сан Антонио поеха пълен контрол върху събитията на терена, като използваха максимално слабостите на противника си в защита, а Паркър, Ленард и Милс бяха безпощадни за 26:17 след първите 12 минути.

До почивката домакините от Маями така и не успяха да излязат от дупката, в която бяха попаднали, а лидерите на тима Джеймс, Бош и Уейд не приличаха на себе си и логично разликата в резултата скочи до 19 точки в полза на Спърс – 36:55.

След почивката Леброн Джеймс напомни за себе си и започна да бележи, но въпреки това, гостите от Сан Антонио демонстрираха отлична дисциплина в нападение, което им помогна да поддържат комфортната си преднина.

Така преди началото на последната четвърт възпитаниците на Грег Попович водеха с 81:57, а в заключителните 12 минути „Шпорите” не позволиха никакви изненади и се поздравиха с крайния успех – 107:86.

Мач №5 от финалите в Лигата е в неделя срещу понеделник българско време.