Милош Раонич отпадна във втория кръг на турнира в Хале

Поставеният под номер 3 в основната схема Милош Раонич (Канада) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 809600 евро. Раонич загуби от участващия с "уайлд кард" германец Петер Гойовчик с 4:6, 4:6 за 72 минути. На четвъртфиналите Гойовчик, който е номер 120 в световната  ранглиста, ще игтае с Алехандро Фая (Колумбия).

За третия кръг се класира номер 4 Кей Нишикори (Япония), който победи Гаел Монфис (Франция) с 6:1, 3:6, 6:3.

Бившият шампион Филип Колшрайбер (Германия) се класира за четвъртфиналите след успех над френския квалификант Пиер-Хюг Хърбърт с 6:2, 6:4.

Колшрайбер спечели турнира през 2011-а година. На четвъртфиналите той ще играе с победителя от мача между номер 1 Рафаел Надал (Испания) и Дъстин Браун (Германия).